Баріатрія

Більшість людей думають, що надмірна вага – це провина самої людини, що потрібно менше їсти, більше рухатися і взагалі стежити за собою. Частково це правда, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя можуть мати досить сумні наслідки, але таке ствердження вірне лише наполовину. Існує ціла група захворювань, які викликають неконтрольоване збільшення маси тіла. Що ж робити в такому випадку? Однозначно звернутися до фахівця.

В останні роки така галузь медицини, як баріатрія (хірургічне лікування ожиріння), стрімко розвивається в країнах Європи і в Німеччині в тому числі.

Баріатричні операції проводять за медичними показаннями, а також у випадку, коли консервативні методики боротьби з надмірною вагою не принесли бажаного результату.

Діагностика ожиріння в Німеччині

obesityОбстеження пацієнта проводиться в основному для визначення ступеня ожиріння. Для цього можуть бути задіяні такі методики:

  • ЕКГ;
  • КТ;
  • рентген;
  • ЯМР (ядерний магнітний резонанс).

Також пацієнт повинен здати аналіз крові і сечі, пройти консультацію дієтолога і психоневролога.

Показанням до хірургічного лікування ожиріння є індекс маси тіла (ІМТ) від 40 кг/м2. Якщо у пацієнта є важкі супутні захворювання, то операцію дозволяють проводити при ІМТ від 32 кг/м2.

Хірургічне лікування ожиріння в Німеччині

Варто пояснити, що мається на увазі під хірургічним лікуванням ожиріння. Це група операцій зі зміни структури або обсягу шлунково-кишкового тракту. У Німеччині найчастіше використовують:

  • бандажування шлунка. Втрата ваги складає 50-65% від початкової цифри. В середньому це близько 5-7 кг на місяць.
  • рукавна гастропластика або ушивання шлунку. Ефективність – втрата від початкового ваги близько 60% за рік. Причому перші 20-35% від цієї маси зникають протягом 1-го місяця після операції.
  • шлункове шунтування. Вага пацієнта через 6 місяців після хірургічних маніпуляцій знижується на 80-90%.

Чому варто звернутися за допомогою саме до Німеччини? Німецькі клініки не лише забезпечують пацієнтові доступ на краще обладнання та профільних лікарів, а й гарантують конфіденційність проведення терапії.