Хірургічне лікування ожиріння

Зайва вага давно вже став глобальною проблемою для жителів розвинених країн. Масове захоплення фаст-фудом, малорухомий спосіб життя, хвороби, що провокують ожиріння, призводять до того, що зайві сантиметри відкладаються в зовсім непотрібних місцях. ВООЗ говорить про те, що від надмірної ваги в світі страждає близько 250 млн. людей. На наш погляд, ця скромна цифра сильно зменшена.

Не можна обійти увагою і той факт, що багатьом не вдається позбутися від зайвих кілограмів за допомогою класичних дієт і спортзалу. У таких випадках в хід йде «важка артилерія» – хірургічне лікування ожиріння (баріатрична хірургія). Це досить популярний в європейських країнах метод боротьби із зайвою вагою, зокрема в Німеччині. Одна з причин подібної популяризації – це можливість проводити операцію вже з 15-річного віку при індексі маси тіла від 40 кг/м2 і від 32 кг/м2 при наявності певного виду патологій.

Що таке хірургічне лікування ожиріння?

Неправильное питаниеГоворячи простими словами, це кілька видів операцій, які спрямовані на зміну структури або обсягу шлунково-кишкового тракту. Насправді, все не настільки страшно, як це звучить. Хірурги можуть зменшувати площу всмоктування поживних речовин в кишечнику, змінювати обсяг шлунка або комбінувати ці два підходи. Ми в своїй статті зупинимо свою увагу на операціях по зменшенню об’єму шлунку: бандажування, рукавна гастропластика і шлункове шунтування.

Всі перераховані методики відносяться до малоінвазивних, тобто для їх успішного проведення досить декількох невеликих проколів.

Хірургічне лікування ожиріння в Німеччині показано, якщо:

 • індекс маси тіла (ІМТ) становить не менше 32 кг/м²;
 • пацієнтові не більше 60-ти;
 • консервативні методи лікування протягом 2-х років не дали відчутних результатів;
 • наявні такі захворювання: цукровий діабет, гіпертонія, гіперхолестеринемія, синдром сонне апное, патології серцево-судинної системи, болі в суглобах і ін. (Відсутність цих захворювань не є причиною для відмови).

Методи діагностики ожиріння в Німеччині

Вибір того чи іншого виду операції залежить від стану хворого, ступеня ожиріння, супутніх захворювань, рівня психологічного дискомфорту і рекомендацій дієтолога. В цілому пацієнтові потрібно буде пройти ряд діагностичних процедур.

Визначення індексу маси тіла (ІМТ) – це перша і основна діагностична методика, яка дозволяє адекватно оцінити ступінь патології. Для обчислення ІМТ маса тіла людини ділиться на квадрат її зросту. ВООЗ виділяє три ступеня ІМТ:Определения индекса массы тела

 • від 30 до 34,9 – 1 ступінь ожиріння (на 1 ступені хірургічні методики використовуються лише за спеціальними показаннями);
 • від 34,9 до 40 – 2 ступінь;
 • понад 40 – 3 ступінь.

Консультація дієтолога. Основна мета розмови – отримати якомога більше інформації про спосіб життя пацієнта, його ставлення до спорту, вибору їжі і т. д. Це дозволить більш адекватно вибрати метод хірургічного втручання і скорегувати курс терапії в цілому.

 1. ЕКГ дозволяє виявити або виключити проблеми з серцем і кровоносною системою.
 2. Аналіз крові і сечі. В цьому випадку лікарів найбільше цікавить рівень цукру і креатиніну в крові, а також сечової кислоти та інших показників.
 3. КТ необхідно для точного визначення розташування підшкірних жирових відкладень.
 4. ЯМР (ядерний магнітний резонанс) найбільш бережний метод вимірювання кількості жирових відкладень.
 5. Рентгенограма. З її допомогою оцінюють щільність м’яких тканин. Вона також використовується для підрахунку загальної жирової маси.
 6. Консультація психоневролога дозволяє виключити психопатологічні розлади, які могли стати причиною надмірної ваги.

Лікування ожиріння в Німеччині

Лікування ожиріння в Німеччині може здійснюватися двома способами: консервативним і хірургічним, але оскільки наша стаття присвячена саме оперативним методиками, на консервативному лікуванні ми зупинятися не будемо. Відзначимо лише, що воно може бути застосовано і досить ефективно лише на 1й стадії ожиріння.

Отже, поговоримо про основні методики зменшення шлунка в Німеччині.

Бандажування шлунка

На сьогоднішній день найбільш бережний метод з цієї групи. Причому в 90% випадків хворим вдається втратити від 50 до 65% від надлишкової маси (5-7 кг на місяць).

Суть операції полягає в накладенні еластичного силіконового бандажа (манжети) на шлунок. В результаті у верхній його частині утворюється невеликий мішок, куди і надходить їжа зі стравоходу і набагато повільніше просочується далі по травному тракту.Бандажирование желудка в Германии

Що це дає? Прийнята їжа ненадовго затримується в місці розташування кільця, подразнюючи рецептори, розташовані на стінках шлунка. Рецептори посилають в мозок відповідні сигнали про те, що шлунок вже переповнений. Таким чином, людина відчуває себе ситою, з’ївши зовсім невелику кількість їжі.

Ще один важливий момент полягає в тому, що діаметр кільця можна легко регулювати, для цього в область очеревини імплантують регулювальний порт, з’єднаний з бандажем гнучкою трубкою. Саме через нього в манжет вводиться або відсмоктується фізіологічний розчин, відповідно збільшуючи або зменшуючи діаметр. Кількість розчину залежить від % вже втраченої ваги. Перші коректування можна робити вже на 2й місяць після операції. Сам процес введення рідини не приносить ніяких незручностей і займає не більше 5 хвилин.

Бандаж виготовляється з медичного силікону і не може викликати ні алергії, ні відторгнення. Розмір підшкірного регулювального порту не більше 2,5 см і він абсолютно непомітний неозброєним оком.

Бандажування шлунка в Німеччині відноситься до лапароскопічних методик, тобто вимагає мінімального хірургічного втручання. Для проведення операції хірургу вистачає декількох невеликих розрізів на животі. Всі маніпуляції, від установки до фіксування манжета, проводяться за допомогою лапароскопа і відслідковуються на екрані комп’ютера.

Переваги методики:

 • добре переноситься;
 • швидка реабілітація;
 • збереження органу;
 • не порушується робота травного тракту: їжа послідовно проходить через усі його відділи;
 • досить швидке зниження ваги;
 • швидкість зниження ваги можна регулювати;
 • повністю безпечна і малотравматична.

Єдине важливе обмеження після бандажування – це вживання тільки рідкої і перетертої їжі протягом першого місяця після операції. Важливо пам’ятати, що можна їсти практично будь-яку їжу, але в перетертому вигляді.

І останній нюанс, цей вид баріатрії не підійде ласунам, оскільки установка манжета передбачає відмову від висококалорійної їжі: шоколаду, випічки, морозива і інших солодощів. Справа в тому, що висококалорійна їжа занадто швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, тому при її регулярному вживанні схуднення можна і не досягнути.

Ушивання шлунку в Німеччині

Резекція або ушивання шлунку (рукавна гастропластика) дозволяє втратити близько 60% від початкової ваги за рік. Перші 20-35% – вже за перший місяць після резекції!

Сама назва методики говорить про те, що операція передбачає видалення частини шлунка. А з фрагмента, що залишився лікар формує трубку діаметром 2-2,5 см (звідси і назва «рукавна»).Ушивание желудка

Що це дає? По-перше, для втамування голоду пацієнту потрібно набагато менше їжі, ніж зазвичай. По-друге, скорочується вироблення шлункової кислоти і знижується рівень гормону греліну, який відповідає за почуття голоду.

Рукавна гастропластика не лише дозволяє скинути вагу, але і покращує самопочуття пацієнта: приходить в норму рівень глюкози, ліпідів і холестеролу в крові. Пацієнти з астмою, цукровим діабетом, артритом відзначають помітне поліпшення.

Ушивання шлунку в Німеччині проводиться наступним чином. Хірург робить кілька невеликих надрізів (від 2 до 5), через які в черевну порожнину вводиться лапароскоп і необхідні інструменти. Лапароскоп виводить на екран комп’ютера точну картинку очеревини, дозволяючи фахівцеві стежити за своїми маніпуляціями.

Видаляється бічна (мішкоподібна) частину шлунка, при цьому всі важливі шлункові сфінктери залишаються цілими. Іншими словами, природний процес травлення не порушується і в подальшому пацієнт зможе не обмежувати себе у виборі страв.

З решти органу формується своєрідний рукав, що нагадує за формою банан. Проходячи по подібному рівномірному і подовженому каналу, їжа долає істотний опір, тим самим, викликаючи рефлекторне відчуття насичення, навіть при дуже малій своїй кількості.

Триває операція близько години. Час перебування пацієнта в стаціонарі 3-4 дні.

Показання рукавної гастропластика;

 • ІМТ перевищує 40 одиниць;
 • низька ефективність консервативного лікування;
 • ІМТ від 35 одиниць, якщо є супутні захворювання: нічне апное, цукровий діабет 2 типу, хвороби серця;
 • вік до 60;
 • вік до 30 років, при дуже швидкому збільшенні ваги і відсутності результатів консервативного лікування.

Шлункове шунтування в Німеччині

Шунтування шлунка в Німеччині вважається найефективнішим способом боротьби із зайвими кілограмами. Вага пацієнта через 6 місяців після хірургічних маніпуляцій знижується на 80-90%.

На відміну від процедури резекції, при шунтуванні жоден з елементів шлунково-кишкового тракту не видаляється, змінюється лише шлях проходження їжі. Існує кілька варіантів і видів цієї операції, але шлункове шунтування в Німеччині переважно проводиться за методикою Roux-en-Y (накладення гастроеюноанастомозу по Ру), іншими словами, створення, так званого, «малого» шлунка.Шунтирование желудка

Нагадаємо, що шунтування відноситься до лапароскопічних операцій, тобто вона малотравматична і має короткий період реабілітації.

В ході операції хірург розділяє шлунок на дві нерівні частини. Менша його частина (об’ємом від 20 до 50 мл) безпосередньо з’єднується з петлями тонкого кишечника (в обхід «великого» шлунка, дванадцятипалої кишки і частини тонкого кишечника). Як і при інших баріатричних операціях, такі маніпуляції викликають у пацієнта відчуття ситості практично відразу після прийому невеликої кількості їжі.

Що це дає? По-перше, істотно зменшується обсяг шлунка (від 2 л до 20-50 мл). По-друге, за рахунок більш тривалого процесу з’єднання їжі з травними ферментами, засвоюється менша кількість калорій.

Крім того, подібне хірургічне втручання впливає на вироблення інсуліну, що дозволяє багатьом хворим згодом відмовитися від прийому інсуліновмісних ліків.

При виконанні шлункового шунтування хірург нічого не видаляє, а тільки видозмінює шлунково-кишковий тракт.

Показання до шлункового шунтування:

 • ІМТ не менше 35 кг/м²;
 • вік до 60 років з досвідом неефективній консервативній терапії (не менше 2-х років);
 • цукровий діабет;
 • гіперхолестеринемія;
 • синдром сонного апное;
 • хвороби серця.

У вас є можливість пройти хірургічне лікування ожиріння в Німеччині, завдяки компанії Terimed. Ми підберемо для вас оптимальний медичний заклад, який спеціалізується на цій проблемі. Наші співробітники також зв’яжуться з обраною клінікою, організують ваш переліт і проживання на час лікування. Для вашого комфорту, протягом усього перебування в клініці поруч з вами буде перекладач, спрощуючи спілкування з медичним персоналом.

Телефонуйте! До здійснення вашої мрії про ідеальну фігуру залишилося всього кілька простих кроків.