Лікування псоріазу

Суха статистика стверджує, що кожен 25й на планеті страждає від псоріазу (це приблизно 4% населення Землі). 70% хворих захворівають у віці до 20 років, але хвороба може з’явитися в будь-якому період життя.

Псоріаз (лускатий лишай) – це неінфекційне хронічне захворювання шкіри, яке характеризується висипами та свербінням. Втім, хворим, що страждають від лускатого лишаю, не потрібно пояснювати, що це таке, вони борються з цією хворобою роками.

Симптоми псоріазу

Далеко не кожне висипання на шкірі може бути лускатим лишаем. Два основні симптоми псоріазу – це характерні рожево-червоні висипання і свербіж.

Поговоримо про це докладніше.Симптомы псориаза

 • Висип. Це рожеві або червоні бляшки, які спочатку з’являються на колінах і ліктях, в нижній частині спини, на голові (під волоссям). Розмір висипань теж різний, від розміру сірникової головки до площі розміром з кулак і більше. Ще один характерний симптом – це лущення бляшок, причому при пошкодженні вони легко кровоточать через патологічну крихкість судин (симптом Аушпіцца). У важких випадках висип поширюється по всьому тілу.
 • Ураження нігтів. У ¼ хворих відбувається ураження нігтьові пластини. Проявляється це у вигляді темних плям, схожих на грибок. Також нігті стають ламкими і крихкими.
 • Свербіж. Сильний і практично безперервний свербіж, який істотно знижує якість життя хворих.
 • Феномен Кебнера – поява псоріатичних висипань на місцях порізів і ударів.
  Нерідко загострення хвороби пов’язано з сезонністю. На основі цього критерію, лускатий лишай ділять на: зимовий, літній і незалежний від пори року.

Ступені тяжкості

Псоріаз класифікується в залежності від ступеня поширення на тілі:

 • легкий – уражено менше 3% шкіри;
 • середньої тяжкості – від 3 до 10%;
 • важкий – більше 10%, а також, якщо уражені суглоби.

Для визначення тяжкості перебігу цього виду лишаю в Європі, зокрема і в Німеччині, найчастіше використовується індекс PASI.

PASI бере в розрахунок наступні показники:

 • вираженість симптомів: висип, лущення, свербіж, набряк, гіперемія;
 • площа ураження. Відповідна шкала має 72 позначки.

Діагностика псоріазу в Німеччині

Як правило, в Німеччину приїжджають хворі з уже поставленим діагнозом, оскільки, щоб виявити хворобу, достатньо огляду дерматолога.

Однак є і такі пацієнти, яким необхідно підтвердження діагнозу або ж вони хочуть пройти повторну діагностику псоріазу в Німеччині перед початком терапії в одній з німецьких клінік.

Як вже було сказано, для постановки діагнозу необхідний лише огляд дерматолога. В поодиноких випадках додатково поводять біопсію шкіри. Вона необхідна для повного виключення інших захворювань шкіри.

Якщо захворювання знаходиться в гострій стадії, необхідний аналіз крові для визначення швидкості прогресування хвороби.

Лікування псоріазу в Німеччині

Давайте відразу ж розставимо всі крапки над «і». На сьогоднішній день не існує ефективного методу лікування, здатного повністю усунути псоріаз. Однак, німецькі лікарі домоглися стану стійкої ремісії у більшості пацієнтів, що проходили терапію.

Лікування псоріазу в Німеччині розвивається в 3 основних напрямках: зовнішня терапія і фототерапія, системна терапія. На початкових стадіях хвороби використовуються креми та мазі, якщо вони не приносять належного ефекту або хвороба надто поширилася, застосовується фототерапія. «Важкою артилерією» вважається системна терапія.

Місцеве (актуальне) лікування

При місцевому лікуванні використовуються мазі і креми, які активно впливають на осередки запалення. Як правило, це:Лечение псориаза мазями

 • креми та мазі, які містять кортизон;
 • креми та мазі на основі вугільного або березового дьогтю;
 • креми з використанням антраліну;
 • креми та мазі на основі саліцилової або молочної кислоти;
 • крему та мазі з вітамінами D3 і А;
 • топічні глюкокортикоїди;
 • ароматичні ретиноїди.

Для усунення свербіння і роздратування прописують протиалергенні препарати.

Також хворим рекомендують використовувати лікувальні шампуні з кортизоном, зволожуючі креми та лосьйони.

До методів зовнішнього впливу також відносять кріотерапію. Це досить інноваційна методика лікування ураженої шкіри концентрованим холодом. Особливо високі показники ефективності кріотерапія показує при терапії літнього псоріазу. В таких випадках німецьким лікарям вдається досягти стійкої ремісії.

Фототерапія

Досить хороші показники дає лікування псоріазу фототерапією, тобто цілеспрямованим впливом на шкіру ультрафіолетового світла. Після інтенсивного курсу істотно скорочується площа ураження і хвороба «не розповзається» на здорові ділянки. Пацієнтам також рекомендують засмагати і більше часу проводити на сонці.

ПУВА-терапія – це різновид фототерапії. В такому випадку до впливу ультрафіолетовим світлом додається використання спеціальних лікарських препаратів. Процедура виглядає таким чином: на псоріатичні бляшки наносяться лікарські засоби, після чого на шкіру впливають ультрафіолетом. Така комбінація посилює лікувальний ефект.

Системне лікування

Системне лікування псоріазу в Німеччині застосовується лише до застарілих форм захворювання або таких, що погано піддаються традиційній терапії. Комбінація лікарських препаратів в німецьких клініках визначається за спеціальним алгоритмом, який ставить перед собою кілька цілей:Фототерапия при псориазе

 • визначення кінцевої мети терапії (зняття гострої стадії, скорочення зони ураження та ін.);
 • підбір індивідуального терапевтичного курсу;
 • безперервна підтримуюча терапія.

Для хворих з легкою формою хвороби підбираються препарати, які не мають побічних ефектів.

Окремо варто згадати про біопрепарати, які активно використовуються в Німеччині. Вони є досить дієвими у випадках, коли інша терапія виявляється безсила. Найчастіше використовують:

 • етанерцепт (Енбрел);
 • інфліксімаб (Remicade);
 • stelara.

Щодо антибіотиків, їх застосовують досить рідко. Найчастіше при повторному інфікуванні псоріатичних бляшок, а також при наявності інфекцій, які можуть викликати загострення хвороби (ангіна, піодермія, фарингіт).

Ще один метод, який застосовується в німецьких клініках – плазмоферез – очищення крові від токсичних речовин і шкідливих біологічно активних сполук.

Важливо відзначити, що  лускатий лишай має властивість виробляти «імунітет» до дії ліків або до конкретного виду терапевтичного втручання (резистентність). Тому вся терапія будується на періодичній зміні лікарських засобів. Цей підхід називається ротацією (періодичні зміни методів лікування по колу).

Ми готові організувати для вас повний курс лікування псоріазу в Німеччині. Все, що потрібно від вас, це зателефонувати в компанію Terimed. Ми багато років співпрацюємо з німецькими дерматологічними клініками і абсолютно впевнені в компетентності їх співробітників і лікарів. Досить мучитися і намагатися подолати хворобу самостійно. Реальна допомога близько – на відстані одного телефонного дзвінка.

Ми беремо на себе всі турботи: від організації лікування до вашого трансферу закордон і послуг перекладача. Телефонуйте.