Гепатологія

Наша печінка – дуже «терплячий» орган, незважаючи на регулярні щоденні навантаження, неправильний спосіб життя, зловживання алкоголем і жирною їжею, вона дуже рідко дає про себе знати. Але коли «запас міцності» у цього органу закінчується, у людини починаються серйозні проблеми.

Найчастіше в німецькі клініки звертаються пацієнти з діагнозами гепатит В і С, а також гостра печінкова недостатність або цироз, як правило, такі серйозні патології призводять до пересадки печінки.

Консервативне лікування

Лікування гепатитів та інших захворювань печінки в Німеччині завжди комплексні. При гострій стадії використовують антибіотики широкого спектру дії, для успішної зупинки запального процесу. У міру загасання симптомів призначаються лікарські більш вузьконаправлені препарати.

Німеччина однією з перших почала використовувати пероральні противірусні засоби прямої дії (DAAs). Вони більш ефективні, безпечні та мають значно слабші побічні ефекти. Паралельно пацієнт приймає ліки для загального зміцнення імунітету.

Трансплантація печінки в Німеччині

Пересадка печінки в Німеччині практично буденна операція, оскільки для її проведення до місцевих клінік приїжджають хворі з усієї Європи.

Безпосередньо перед пересадкою проводиться комплекс аналізів на сумісність пацієнта і донора, а також відсутність серйозних протипоказань до трансплантації.

Сама операція триватиме від 12 до 18 годин. Реабілітаційний період триває близько 2х місяців. Весь цей час пацієнт повинен перебувати в Німеччині під наглядом лікарів. Вони повинні переконатися, що орган не буде відторгнутий імунною системою і не виникнуть ускладнення.