Лікування міжхребцевої грижі

Коли болить спина, нічого не приносить радості і робота зупиняється, і відпочинок вже не відпочинок. Напевно багато хто погодиться з нами. Однією з частих причин болю в спині є грижа міжхребцевого диска. У наш час це досить поширена патологія. Як і чому виникає? Говорячи простими словами, міжхребцевий диск – це хрящ, який виконує роль природного амортизатора при русі хребта, через надмірні навантаження або травми його фіксуюча оболонка руйнується і виникає грижа (випинання).

Найчастіше випинання – це результат нашої власної недбалості. Воно виникає в результаті травм, непосильних фізичних навантажень і через задавлений та вчасно не вилікуваний остеохондроз. Новоутворення може виникнути в будь-якому відділі хребта, але найчастіше страждає поперек.

Види і симптоми міжхребцевої грижі

Цей вид патології поділяється залежно від розміру:Боли при позвоночной грыже

 • 1-3 мм – протрузія (випинання диска);
 • 3-6 мм – пролапс (його випадання);
 • 6-15 мм – власне грижа.

Залежно від вмісту грижового мішка:

 • пульпозні;
 • хрящові;
 • кісткові (остеофіти).

Симптоми грижі міжхребцевого диска багато в чому залежать від її місця локалізації.

 • Шийний відділ. Випинання провокує головний біль, біль в руках. Крім того, спостерігається обмеження рухливості шийних м’язів, їх асиметричність, а у важких випадках – часткова атрофія. Хворі скаржаться на часту втрату рівноваги і порушення ходи.
 • Грудний відділ. Біль в грудях (в області серця), який наростає при вдиху.
 • Поперековий відділ. Основний симптом – сильний біль в попереку, який може віддавати в ногу. Больові відчуття можуть бути настільки сильними, що виникають навіть при мінімальних рухах корпусом. Ще одна характерна ознака – це оніміння ніг або відчуття поколювання і «повзаючих мурашок».

Діагностика грижі міжхребцевих дисків

Одна з причин такої популярності німецьких клінік, як центру лікування грижі міжхребцевих дисків – це комплексний підхід до терапії. До процесу діагностики, лікування і реабілітації підключаються нейрохірурги, ортопеди, травматологи, терапевти.

Симптомы позвоночной грыжиКомплексний підхід використовується і при діагностиці міжхребцевих гриж в Німеччині. Вона включає такі процедури:

 1. Огляд лікаря-вертебролога, який передбачає збір анамнезу, оцінку сили м’язів і роботи безумовних рефлексів, а також умовне позначення місця розташування випинання.
 2. МРТ – метод, який дозволяє визначити точне місце розташування грижі, її розмір, а також оцінити ширину хребетного каналу, супутні порушення, наявність/відсутність запалення, ступінь його розвитку.
 3. Комп’ютерна томографія (КТ).
 4. Stand up MRT (діагностика в русі) – інноваційний метод оцінки стану грижі, який швидко набирає популярності в європейських країнах, зокрема, в Німеччині.

Тепер ви можете пройти діагностику грижі міжхребцевих дисків в Німеччині за описаною вище методикою. Допоможе вам в цьому компанія Terimed. Ми зв’яжемося з німецькою клінікою, передамо туди всі необхідні медичні документи, організуємо ваш переліт і проживання на час проходження обстеження, організуємо супровід перекладача на час перебування за кордоном. Телефонуйте.

Лікування міжхребцевої грижі в Німеччині

Лікування міжхребцевої грижі в Німеччині може бути консервативним і хірургічним. Німецькі клініки пропонують досить великий вибір методів усунення випинання, але загалом всі медичні установи дотримуються принципу малоінвазивного втручання, яке сприяє більш швидкому відновленню пацієнтів.

Метод терапії підбирається індивідуально після повного обстеження і встановлення точного діагнозу.

Консервативні методики

Спочатку при лікуванні грижі хребетних дисків в Німеччині використовуються консервативні методики. Широко застосовуються фізіотерапевтичні заняття, ЛФК, лікувальний масаж і мануальна терапія, голковколювання і бальнеотерапія. До інноваційних методик відносять Stanger – ванни, де використовується принцип електрогальваніка.

До консервативних методів також відносять заморожування хворобливих нервів, яке усуває біль на 9-12 місяців. Схожий ефект має стимуляція спинного мозку (SCS). Обидва методи не усувають саме захворювання, але істотно полегшують життя пацієнта, дозволяючи відмовитися від медикаментів і повернутися до активного способу життя.

Эндоскопическая микродискэктомияЕндоскопічна мікродискектомія

Ендоскопічна мікродискектомія – це малоінвазивна нейрохірургічна операція за допомогою ендоскопічного обладнання. Одною з основних переваг методу є те, що для повного усунення патології хірургу необхідний розріз всього 4-6 см в довжину. Хірургічне втручання проводиться під загальним наркозом, що дозволяє видалити випинання відразу з обох хребців, після чого рана зашивається пошарово.

Ендоскопічна мікродискектомія характеризується коротким періодом відновлення. Хворий може сидіти вже на 7й день після операції, а повернутися до повноцінної фізичної праці – через 2-3 тижні. У післяопераційний період (перші 1-2 місяці) рекомендується носити напівжорсткий корсет, для фіксації хребта в анатомічно правильному положенні.

Лазерна реконструкція дисків

Лазерна реконструкція дисків (ЛРМД) також відноситься до малоінвазивних методик терапії. Для лікування лазером робиться невеликий прокол, в який вводиться спеціальна голка. Досягаючи хребетного диска, вона розігрівається до 70С. Під впливом температури в пошкодженому хрящі активізуються процеси регенерації і росту. Процедура проводиться під місцевою анестезією, оскільки голка вводиться, оминаючи нервові закінчення, і не завдаючи болю. Весь процес займає близько години. Хід операції контролюється спеціальним рентгенівським апаратом. Методика може застосовуватися на будь-якій ділянці хребта.

ЛРМД відноситься до малотравматичних хірургічних втручаннь. Необхідність перебування хворого в стаціонарі в післяопераційний період не перевищує кілька днів. Період повного відновлення займає кілька місяців з подальшою консервативною терапією

Деструкція фасеткових нервів

Деструкція фасеткових нервів – це малоінвазивна хірургічна методика, спрямована на усунення сильного больового синдрому. Знеболювання досягається за рахунок інактивації больових рецепторів в області міжхребцевих хрящів за допомогою радіочастотного зонда. Зона локального впливу настільки точна, що дозволяє не боятися пошкодження сенсорних і моторних нервів, які розташовані поруч.

Процес деструкції має мінімальний період реабілітації. Постільний режим дотримується в наступні півгодини після операції, відновний період триває 5-7 днів.

На жаль, методика має свої обмеження:

 • вік до 18 і після 72 років;
 • розлад спинального кровообігу;
 • зловживання алкоголем, наркотичними і седативними препаратами.

Вертебропластика

Вертебропластику використовують для відновлення пошкодженого хребця (закріплення зруйнованого міжхребцевого диска). Хірургічне втручання здійснюється за допомогою біопсійної голки. Через голку в ушкоджений хрящ вводиться спеціальний «кістковий цемент», який заповнює вільний простір, фіксуючи всі нестабільні елементи.Вертебропластика при грыже

Для проведення вертебропластики не потрібна госпіталізація, для повного застигання медичного цементу потрібно всього 10 хвилин, після чого пацієнт може йти додому. Сама операція займає не більше години. Для хворого рекомендований постільний режим протягом доби після процедури і поступове збільшення фізичного навантаження.

Ефективність методики досягає 90%. Однак вона має свої протипоказання:

 • асимптоматичний перелом тіла хребця;
 • активний остеоміліт;
 • погана згортуваність крові;
 • алергія на складові кісткового цементу;
 • системні інфекції;
 • істотне звуження центрального каналу;
 • радикуліт;
 • мієлопатія.

Кіфопластика

Кіфопластика за методом впливу схожа з вертебропластику. В ході операції в тіло хребця через голку вводиться спеціальна трубка з кулькою на кінці. Потрапляючи в місце деформації, кулька роздувається, повертаючи хребцю анатомічно правильну форму. Після цього він витягується, а в вільний простір, що утворився, вводиться кістковий цемент.
Плюс такого виду операції в тому, що немає необхідності робити великі хірургічні розрізи і всі медичні маніпуляції можуть проводитися під місцевим наркозом. Триває процедура від 30 до 60 хвилин і не вимагає подальшої госпіталізації. Може знадобитися носіння легкого корсета протягом наступних 2-3 тижнів, а також відвідування занять ЛФК.

Кіфопластика дозволяє відновити природну анатомічну структуру хребта, усунути біль і припинити подальшу деформацію.

Показання і протипоказання у цього методу такі ж, як і у вертебропластики.

Ламінектомія

Цей вид операції останнім часом застосовується досить рідко, у випадках, коли неможливе застосування альтернативних методик описаних вище. Існує кілька видів ламінектомії.

Відкрита декомпресія передбачає видалення однієї або двох дужок хребця для утворення більш вільного простору навколо затиснутого нерва, а також для відновлення нормального току крові. Тривалість 1-3 години.

Інтерламінарна ламінектомія необхідна при повному вивалювання хребцевого диска.

Кістково-пластична ламінектомія з використанням аутотрансплантату необхідна для закриття дефектів в хребцевому каналі.

Лазерна декомпресія міжхребцевого диска

Лазерная декомпрессия межпозвонкового дискаЛазерна декомпресія міжхребцевого диска (PLDD) – ще одна малотравматична методика, суть якої полягає в зменшенні випинання за допомогою лазера. Лазерний промінь виправляє деформовані ділянки диска, в результаті усувається або істотно знижується тиск на нервові корінці. Вся процедура проходить під контролем комп’ютера. PLDD значно знижує ризик ускладнень, практично усуває симптоми захворювання і характеризується швидким періодом відновлення. Хворий може повернутися додому вже через кілька годин після оперативного втручання.

Показання:

 • міжхребцева грижа;
 • розрив фіброзного кільця;
 • сильний хронічний біль в області попереку і тазу;
 • радикуліт;
 • малоефективність консервативного лікування.

Спіральна нуклеотомія

Спіральна нуклеотомія рекомендована при патологічних станах, що передують утворенню грижі. Вона малоінвазивна і дозволяють видалити ділянки хребця, що затискують нерви з допомогою голки. До переваг цієї методики відноситься:

 • відсутність загального наркозу і порізів;
 • мінімальний ризик (не більше 1%);
 • швидкість виконання операції (20-30 хвилин);
 • можливість проведення втручання в амбулаторних умовах і на будь-якій ділянці хребта.

Протягом першого тижня після операції необхідно дотримуватися постільного режиму. Після 2-3 тижнів можна починати заняття з лікувальної фізкультури.

Епідуральна інфільтрація

Епідуральна інфільтрація – це введення через встановлений катетер медичних препаратів, що знімають запалення і набряки, поліпшують кровообіг. Лікарські засоби вводяться безпосередньо в патологічну область хребта. Під впливом активних ферментів ділянки, що затискають спинний нерв розчиняються, тим самим, усуваючи причину болю. Вся терапія триває близько 4 днів. Сам катетер досить гнучкий та не завдає суттєвих незручностей хворому. Також протягом десяти днів після терапії хворому необхідно відстежувати положення свого тіла, уникаючи тривалого сидіння і нахилів, а також важких фізичних навантажень. Рекомендована бережна лікувальна терапія.

Хемонуклеоліз

Хемонуклеоліз рекомендований для хворих, у яких грижа виникла в результаті хронічного остеохондрозу. Методика передбачає розчинення дискового ядра за допомогою медикаментозних препаратів. Видалене таким чином ядро зменшує об’єм утвореної грижі. Подібну медичну маніпуляцію можна проводити лише у разі цілісності мембрани хребетного диска (протрузія або пролапс).

Біологічне оновлення

Біологічне оновлення при лікуванні грижі міжхребцевого диска в Німеччині –це інноваційний метод, який використовується поки, що лише в цій та декількох інших країнах Європи. Для природної регенерації міжхребцевого диска використовуються власні тканини пацієнта. З кількох взятих клітин вирощується необхідна для повного відновлення кількість тканини. На процес вирощування тканини в лабораторних умовах потрібно кілька тижнів. Вирощена тканина пересаджується на пошкоджену ділянку. Клітини продовжують рости вже в тілі людини і відновлюють втрачені функції хряща. Після імплантації хворому заборонено будь-яке фізичне навантаження, після повного приживання пацієнт проходить курс реабілітації.

Ендопротезування

Эндопротезирование позвоночникаПротезування міжхребцевого диска (ендопротезування) використовується лише в найважчих випадках патології, коли інші методи неприпустимі або малоефективні. Лікування грижі в Німеччині за допомогою цієї операції відбувається під загальним наркозом, доступ до хребта хірург отримує через розрізання прямого м’яза живота. В ході операції повністю або частково видаляється зруйнований диск і замінюється протезом. Після хірургічного втручання пацієнт перебуває в стаціонарі 3-5 днів. Операція дозволяє відновити рухові функції хребта.

Лікування підбирається індивідуально, з урахуванням клінічної картини хворого, наявності показань і протипоказань.

Якщо ви хочете отримати кваліфіковане лікування грижі в Німеччині, звертайтеся в компанію Terimed. Ми вже багато років допомагає українцям покращити здоров’я за кордоном. Вам не доведеться ні про що турбуватися. Ми зв’яжемося з клінікою, організуємо оформлення документів, переклад історії хвороби на німецьку мову і зробимо все, щоб ваш переліт та перебування в клініці були максимально комфортними.