Трансплантація нирки

Між собою лікарі називають нирки «другим серцем», адже, як і серце, ці органи безперервно працюють, очищаючи кров. Не дивно, що коли вони відмовляють, зупиняється робота всього організму. Для багатьох хворих трансплантація нирки – єдиний спосіб вижити.

Показання до трансплантації

100% показаннями до операції є хронічна ниркова недостатність, причиною якої може стати:

 • гломерулонефрит;Почки человека
 • інсулінозалежний діабет;
 • артеріальна гіпертензія;
 • пієлонефрит;
 • нефросклероз;
 • гіпертензивний нефросклероз;
 • полікістоз;
 • мочекам’яна хвороба;
 • стеноз ниркових артерій;
 • системна червона вовчанка.

На жаль, подібна операція доступна не всім і не лише через високу вартість, а й за рядом протипоказань:

 • гостре або хронічне інфекційне захворювання, серед них ВІЛ. Важливо відзначити, що гепатит В і С, а також вилікуваний туберкульоз не належать до числа протипоказань;
 • серцева недостатність;
 • виразка шлунку;
 • будь-системне захворювання в стадії декомпенсації;
 • психічні розлади;
 • алкоголізм і наркоманія;
 • похилий вік;
 • гіпертонія;
 • онкологія (якщо з моменту лікування пройшло менше 2-х років, а у випадку меланоми і раку грудей – 5 років).

У випадках, коли хірургічне втручання неможливе, проводять системний гемодіаліз або перитонеальний діаліз.

Методи діагностики перед пересадкою нирки в Німеччині

Очевидно, що перед такою важливою операцією, як пересадка органу, необхідно пройти комплексну діагностику. Цілі, які ставить перед собою обстеження: оцінка сумісності пацієнта і донора, підтвердження відсутності інфекційних і запальних процесів у обох. Для цього проводиться аналіз крові, сечі, а також апаратні методики.

Розглянемо методики більш детально:Диагностика почек

 1. Визначення групи крові – це перший тест в діагностиці хворого і донора, оскільки їх група крові повинна збігатися.
 2. HLA-типізація (гістотипування), яка необхідна для визначення комбінації антигенів, від яких залежить успішність приживлення органу. Оцінка здійснюється на основі білків крові.
 3. Крос-матч (Cross math), як метод діагностики, націлений на виявлення рівня антитіл пацієнта і антигенів донора. При наявності позитивного результату на антитіла, існує ризик відторгнення органу.
 4. Рентген необхідний для виключення захворювань легень. При виявленні патологічних процесів додатково призначається консультація пульмонолога.
 5. УЗД дозволяє виявити приховані захворювання органів черевної порожнини: печінки, селезінки, підшлункової залози, матки та її придатків, які можуть служити протипоказанням до операції.
 6. Кардіограма необхідна для виявлення хвороб серця і судин і, виходячи з цього, визначення дози загального наркозу під час хірургічних операцій.
 7. Аналіз на ВІЛ і гепатит.
 8. Серологічне дослідження.
 9. Забір матеріалу для посіву з сечі і із зіву пацієнта, цистоуретрографія.
 10. Огляд у стоматолога для виявлення карієсу і його лікування (карієс є джерелом інфекції).

На сьогоднішній день пройти діагностику перед пересадкою нирки в Німеччині не є проблемою для жителів будь-якої країни світу, зокрема, і України. Німецькі клініки відкриті для іноземних пацієнтів і рівень їх лікування та професійний підхід такий же, як і до корінних жителів країни.

Ви хочете пройти діагностику в Німеччині? Компанія Terimed багато років допомагає українцям вилетіти за кордон на обстеження і лікування. У вас буде можливість скористатися нашим досвідом. Ми самі підберемо для вас клініку, зв’яжемося з лікарями, займемося перекладом необхідних документів і організуємо переліт в чужу країну.

Трансплантація нирки в Німеччині

Пересадка нирок в Німеччині становить половину від усіх проведених операцій по трансплантації. Це близько 1500 хірургічних втручань на рік. Подібна цифра вже сама по собі повинна викликати довіру, не кажучи вже про сучасне обладнання і досвідчених лікарів.

Операція з пересадки

Трансплантація нирки – процес дуже кропіткий і делікатний, який вимагає роботи відразу двох команд хірургів (одні працюють з донором, інші – з пацієнтом).Пересадка почек

Операція починається з вилучення донорського органу, за цей час у хворого готується місце для пересадки. Орган відсікають максимально близько до магістральних судин. Після чого, нирку разом з сечівником занурюють в холодний фізіологічний розчин і у видалений орган водиться комбінація поліглюкіну, гепарину і новокаїну з температурою 4°С. Введення ліків проводиться через ниркову артерію.

Тепер щодо самої трансплантації. Ідеальним місцем для пересадженого органа є подвздошня ямка (на правій стороні). Ще одна важлива особливість – ліва нирка пересаджується в правий бік і навпаки. Це необхідно для кращого формування нової кровоносної системи і з’єднання судин. Хворий орган, як правило, не видаляють. Показанням до його видалення є: полікістоз, який провокує часті кровотечі, резистентна ниркова гіпертензія і неможливість розміщення трансплантата.

Під час пересадки органу у жінок перетинається кругла маткова зв’язка. Що стосується чоловіків, то зберегти цілісність сім’яного канатика вдається не завжди.

Операція завершується підведенням дренажних трубок до сечового міхура і судинним з’єднанням. Після чого, рана зашивається.

Післяопераційний період

Повна функціональність пересадженої нирки досягається на 5-10 день після трансплантації. При відсутності ускладнень і нормальному процесі загоєння пацієнт виписується з стаціонару на 7-10 день. Однак він повинен знаходитися в Німеччині ще близько 2х місяців, для моніторингу його стану та корекції доз імуносупресорів.

Можливі ускладнення

Найважчим ускладненням в післяопераційний період є відторгнення. Воно буває трьох видів:

 • Надгостре, що може виникнути вже в ході операції або через кілька годин після неї. Зустрічається досить рідко;
 • Гостре, яке виникає в післяопераційний період (перші 2 місяці), коригується відповідними дозами імуносупресорів;
 • Хронічне, що проявляється поступово і дуже розтягнуто в часі (може затягнутися на роки).

Щоб уникнути можливих ускладнень у майбутньому, пацієнту необхідно дотримуватися простих рекомендацій:

 • Регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря в Україні, а також здавати всі необхідні аналізи.
 • Дотримуватися режиму прийому ліків.
 • Контролювати свою вагу, тиск, температуру тіла.
 • Дотримуватися дієти. В перший місяці після операції виключити з раціону жирну, солону і гостру їжу, випічку і солодощі. Збагатити раціон кальцієм і фосфатами.

Пересадка нирки в Німеччині так само реальна для українців, як і для жителів інших європейських країн. Забезпечити кваліфіковане лікування в одній з німецьких клінік вам допоможе компанія Terimed. Ми зв’язуємося з профільною клінікою, узгоджуємо особливості вашого лікування і його вартість. Також на наші плечі лягає обов’язок по організації перельоту вас і вашого донора, вашого комфортного розміщення, а також послуги перекладача. Ми будемо підтримувати вас протягом всього курсу лікування і реабілітації. Ми щиро хочемо допомогти. Телефонуйте!