Лікування інфаркту міокарда

Інфаркт міокарда (в народі, серцевий напад) був і є основним «вбивцею людства». Кожен 3й подібний напад закінчується смертю пацієнта. У 30-35% саме відмирання серцевого м’яза стає причиною раптової смерті.

Основною мішенню хвороби є чоловіки у віці 40-60 років. Вони хворіють в 4 рази частіше, ніж слабка половина людства. Щоправда, до 55-60 років цей показник практично зрівнюється. Іншими словами в групі ризику рано чи пізно опиняються всі.

Отже, що потрібно знати про серцевий напад?

Говорячи максимально простою мовою, інфаркт міокарда розвивається, коли закупорюється одна з трьох основних коронарних судин (можлива закупорка і двох або одразу трьох). В результаті частина серцевого м’яза (міокарда) відмирає.

Незважаючи на, здавалося би, раптовість нападу, він завжди проходить 4 послідовні стадії:Признаки сердечного приступа

 1. Ішемічна хвороба серця (ІХС), мало хто з хворих серйозно задумується про це, але саме вона є основною платформою для розвитку інфаркту міокарда. Ця стадія може розтягнутися на роки, але без належного лікування все одно закінчується серцевим нападом.
 2. Некробіоз. Ця стадія характеризується безпосереднім пошкодженням тканин міокарда. Триває від 4 до 8 годин. За наявності належної медичної допомоги її можна зупинити.
 3. Некроз. Відмирання м’язових тканин є незворотнім. Якщо область ураження дуже велика, некроз призводить до повної зупинки серця.
 4. Рубцювання. Настає через 2-3 тижні після некрозу. На цій стадії пошкоджена ділянка «заростає» рубцевої тканиною. Повне формування рубця відбувається через1-2 місяці після нападу.

Симптоми інфаркту міокарда

90% хворих під час нападу відчувають сильний пекучий біль за грудиною. Самі пацієнти описують її як «печію за грудиною», «відчуття розпеченого заліза», «вогонь у грудях», іноді неприємні відчуття віддають в ліву руку. Напад може тривати від 15 хвилин до кількох годин.

Крім цього спостерігаються такі симптоми як:

 • сильне збліднення шкіри, холодний піт;
 • ускладнене дихання, сильна задишка;
 • часте серцебиття.

Важливо! Серцевий напад у діабетиків може протікати практично безсимптомно. Це пов’язано з тим, що у них порушена чутливість і через це дуже високий больовий поріг.

Діагностика інфаркту міокарда та ішемії в Німеччині

Німецькі клініки частіше зорієнтовані на попередження розвитку інфаркту, саме тому багато часу приділяється діагностиці ІХС, яка в майбутньому може стати причиною серцевого нападу. Для цього використовується цілий комплекс сучасних діагностичних методик.Сцинтиграфия миокарда

Електрокардіографія. Традиційна електрокардіографія дозволяє визначити регулярність і частоту серцевого ритму. Крім того, вона дає чітку картину щодо порушень роботи міокарда (його хронічних і гострих ушкоджень), а також порушень внутрішньосерцевої провідності.

Ехокардіографія. В цьому випадку для діагностики використовується ультразвук, який відображається від стінок внутрішніх органів і дає чітку картину їх стану. Лікарі оцінюють роботу серця і виявляють порушення на ранніх стадіях їх розвитку.

Сцинтиграфія міокарда. Для діагностики використовуються ізотопи, які природним шляхом накопичуються в здоровому серцевому м’язі. Нешкідлива кількість ізотопу вводиться в організм, при цьому враховується, що в здорових ділянках серця ізотоп накопичується, а в хворих – ні. В результаті їх відразу видно на кольоровому екрані комп’ютера.

Спірометрія. За допомогою спірометрії оцінюють стан не лише серця, а й легень. Для цього використовують тренажер. Під час фізичного навантаження лікарі вимірюють такі показники, як дихання, серцевий ритм, рівень споживання кисню в залежності від рівня докладених зусиль. Особливо важливий цей вид обстеження, якщо пацієнту показана пересадка.

Ангіографія. Один з основних методів діагностики інфаркту міокарда та розвитку ІХС – це ангіографія. Вона дозволяє оцінити стан кровоносної системи і рівень розвитку атеросклерозу. Для цього в кров вводиться невелика кількість йоду. Його рух по судинах легко відстежується за допомогою комп’ютера. На жаль, дана процедура має безліч протипоказань, тому її не завжди можна використовувати.

Коронарографія в Німеччині є основним методом діагностики прохідності судин. Її в обов’язковому порядку призначають пацієнтам, які чекають на аортокоронарне шунтування.Ангиография сердца

Для проведення обстеження через катетер в артерію вводиться спеціальна контрастна речовина, яке підсвічує коронарні судини, тим самим, дозволяючи оцінити їх стан зсередини: місця неприродних звужень або погану прохідність крові через холестеринові бляшки. Таким чином, можна обстежити не лише область серця, але й всю кровоносну систему організму, виявляючи патології, які в майбутньому можуть загрожувати здоров’ю.

До переваг методу також можна віднести: відсутність протипоказань, малу інвазивність і відсутність необхідності в наркозі.

Щоб пройти діагностику ішемічної хвороби або інфаркту міокарда в Німеччині, достатньо просто зв’язатися з компанією Terimed. Ми повністю організуємо вашу поїздку і обстеження в одній з кращих німецьких кардіологічних клінік. Також ви можете відправити до Німеччини результати свого українського обстеження і отримати висновок німецьких лікарів з рекомендацією про подальше лікування. Якщо на цьому етапі ви вирішите припинити співпрацю з іноземною клінікою, то заплатите лише за переклад надісланої вами документації!

Лікування інфаркту в Німеччині

Як уже згадувалося раніше, більшість німецьких клінік націлені скоріше на попередження виникнення серцевого нападу, ніж на лікування його наслідків. Для цього розроблено безліч методик, як медикаментозних, так і операційних, здатних нормалізувати роботу серця, не доводячи його до критичної точки.

Другий напрямок роботи клінік – це реабілітація після інфаркту в Німеччині.
Для початку поговоримо про превентивні заходи, що не допускають розвитку серцевого нападу. Найчастіше німецькі лікарі вдаються до аортокоронарного шунтування.

Аортокоронарне шунтування (АКШ)

Аортокоронарне шунтування в Німеччині використовується вже майже півстоліття і за цей час воно врятувало тисячі життів. Суть операції полягає в створенні своєрідних обхідних шляхів між серцевою аортою і артерією, які ізолюють закупорену ділянку судини. Для цього використовуються, так звані, «шунти». Вони створюються з грудної артерії або стегнової вени, взятої у самого пацієнта.Аортокоронарное шунтирование

Абсолютним показанням до АКШ є:

 • повна або часткова закупорка коронарних судин;
 • закупорка судини, яка переносить кров до лівої коронарної артерії;
 • критичне звуження будь-якого з судин, що живлять серцевий м’яз.

Операція також рекомендована при:

 • нестабільній стенокардії;
 • серцево-судинній недостатності;
 • шлуночковій аритмії і тахікардії, які пов’язані з аневризмою лівого шлуночка;
 • істотному звуженні лівої коронарної аорти.

Аортокоронарне шунтування може виконуватися декількома способами: з застосуванням апарату штучного кровообігу і без нього, на працюючому серці і з його тимчасовою зупинкою.

Вибір виду операції багато в чому залежить від ступеня ураження судин, тяжкості стану хворого, наявності супутніх патологій таких, як порок серця, післяінфарктна аневризма та ін. Остаточне рішення виноситься після результатів коронарографії.

АКШ може бути одинарним, подвійним і потрійним (в залежності від кількості уражених судин). Операція триває від 4 до 6 годин. Тривалість буде залежати від складності патології і індивідуальних особливостей пацієнта.

Після вдалого хірургічного втручання, кардіохірург підбирає відповідну підтримуючу терапію. Шви знімають на 10-й день, повне відновлення функцій організму настає приблизно через місяць після операції.

Важливо пам’ятати, що шунтування полегшує роботу серцево-судинної системи, але не зупиняє розвиток атеросклерозу тому, щоб по максимуму використовувати цей шанс, необхідно кардинально змінити свій звичний спосіб життя: харчування, заняття спортом, відмова від шкідливих звичок.

Статистика свідчить, що в 50-70% випадків після АКШ вдається усунути абсолютно всі симптоми хвороби. У 85% не відбувається повторна закупорка судин.

Реабілітація після інфаркту в Німеччині

Реабілітація після інфаркту міокарда в Німеччині здійснюється переважно за допомогою лікарських засобів. Також лікарі-реаніматологи підбирають для пацієнта індивідуальний курс фізичних вправ необхідних для зміцнення серця, складають дієту, збагачену вітамінами і мікроелементами.

Психотерапевти проводять індивідуальні заняття з відновлення емоційного та загального психічного фону пацієнта.

Німецькі кардіохірурги проводять більше 10 0000 операцій на рік, відновлюючи нормальну роботу серця. А кількість людей, які проходять реабілітацію після інфаркту міокарда в Німеччині обчислюється сотнями тисяч. У вас є реальний шанс приєднатися до їх числа! Компанія Terimed пропонує свої послуги з лікування хвороб серцево-судинної системи за кордоном. З нашою допомогою ви зможете пройти комплексне обстеження в кращих німецьких клініках, де хірурги, спираючись на багаторічний досвід, підберуть ефективне лікування саме для вашого випадку.

Не втрачайте можливість повернути втрачене здоров’я. Телефонуйте нам прямо сьогодні!