Лікування порушень серцевого ритму

А ви знали, що здорове серце робить близько 100 тис. ударів на добу? Це «постійний двигун», який змушує наш організм жити і розвиватися. На жаль, не завжди він працює безперебійно, коли порушується звичний серцевий ритм, виникає аритмія.

У нормі частота серцевих скорочень становить 60-80 ударів в хвилину. Аритмія серця виникає, якщо його ритм з якоїсь причини прискорюється (тахікардія) або сповільнюється (брадикардія). Всі ці захворювання об’єднуються під одне медичне визначення «порушення серцевого ритму».

Як розпізнати аритмію?

«Вистрибує, завмирає, калатає»  – найчастіше саме такими словами описують роботу свого серця хворі, що надходять в кардіологічне відділення.

Крім того, лікарі виділяють такі поширені симптоми аритмії серця:

 • відчуття серцебиття;
 • слабкість, запаморочення;
 • задишка або часте дихання;
 • біль або відчуття тяжкості за грудиною;
 • непритомність і тривала втрата свідомості.

Діагностика порушення серцевих ритмів в Німеччині

У Німеччині, де кардіологічні захворювання посідають друге місце за частотою після онкології, діагностика порушення серцевого ритму поставлена на абсолютно новий рівень.Симптомы аритмии

Обстеження включає в себе досить довгий список процедур і аналізів, які можуть проводитися як для постановки діагнозу, так і для його підтвердження (особливо, якщо мова йде про іноземних пацієнтів).

Крім класичного прослуховування серцевих шумів і тонів, вимірювання артеріального тиску та електрокардіограми, діагностика аритмії серця в Німеччині складається з:

 • оцінки зовнішнього дихання (спірометрія і спірографія);
 • оцінки кровотоку, за допомогою ультразвукової доплерографії магістральних, периферичних судин;
 • моніторингу Холтера (добове апаратне спостереження за роботою серця);
 • ехокардіографії (УЗД серця), що дозволяє оцінити розміри серцевих камер, товщину міокарда, стан серцевих перегородок і роботу його клапанів;
 • рентгена грудної клітки;
 • коронарографії, яка необхідна для оцінки стану коронарних судин.

Коронарографія судин серця

Коронарографія в Німеччині є основним методом діагностики порушення серцевих ритмів. Вона відноситься до малоінвазивних рентгеноконтрастних методик і необхідна для оцінки стану основних кровоносних судин.Кардиограмма

Німецькі лікарі досконало оволоділи цією методикою, саме тому на діагностику аритмії в Німеччину їдуть пацієнти з усього світу. Коронарографія, як правило, проводиться в так званих «лабораторіях серцевого катетера».

Процес обстеження здійснюється наступним чином: через катетер у великі кровоносні судини вводиться контрастна речовина, яка робить їх видимими для апарату ангіографа. На екрані апарату добре видно реальний стан судин, їх місця розширення та звуження. Методика дозволяє обстежити абсолютно всю кровоносну систему і виявити підозрілі ділянки, оцінити їх стан та повноцінність кровотоку. При цьому пацієнт може сам спостерігати за ходом процедури.

Ви б хотіли пройти діагностику серця в Німеччині? Компанія Terimed готова організувати вашу поїздку за кордон. Ми співпрацюємо з багатьма кардіологічними німецькими клініками і забезпечимо вам діагностику серця в будь-якій з них. Вам не доведеться ні про що турбуватися, всі організаційні питання ми беремо на себе, включаючи роботу персонального перекладача в німецькій клініці. Подбайте про себе вже сьогодні, телефонуйте нам.

Лікування порушень серцевого ритму в Німеччині

Лікування аритмії серця в Німеччині – це передусім сучасне обладнання і інноваційний підхід в терапії. Вона може бути медикаментозною і оперативною (в разі, коли збій ритму серцевого м’яза може нести серйозну загрозу для життя пацієнта).

Основним методом оперативного лікування є імплантація кадіостимулятора або, як його ще називають, штучного водія серцевого ритму (ШВСР).Каодиостимулятор

Що таке ШВСР? Це невеликі електронні прилади, як правило, не більше сірникової коробки. Вони контролюють частоту і ритм серцевих скорочень, за допомогою вироблення слабких електричних імпульсів. Прилад кріпиться безпосередньо до серцевого м’яза і може служити від 7 до 14 років. Після чого потрібна заміна батарейки.

Унікальність методики полягає ще і в тому, що сама операція проводиться без загального наркозу (що знімає додаткове навантаження на хворий орган) і займає не більше півгодини.

В ході операції хірург робить невеликий надріз під ключицею, через який вводяться найтонші дротики кардіостимулятора і закріплюються на серцевому м’язі. Сам прилад встановлюється в невеликій силіконовій «кишені» під шкірою або під грудним м’язом.

В німецьких клініках застосовуються однокамерні, двокамерні і трикамерні ШВСР. Крім того, вони мають спеціальні датчики, що адаптують роботу серцевого м’яза в залежності від рівня фізичної активності пацієнта, наприклад, підвищуючи частоту серцевого ритму під час бігу або фізкультури.

Хочете приїхати на лікування аритмії серця до Німеччини? Компанія Terimed готова допомогти вам в цьому. Як гід медичних послуг, ми працюємо з багатьма німецькими профільними клініками і вже відправили на лікування десятки українських пацієнтів. Ми з упевненістю можемо сказати, що при роботі з клієнтом, німецькі лікарі враховують всі особливості захворювання та об’єктивно оцінюють стан здоров’я хворого. Все це дає можливість підібрати найбільш бережний і відповідний терапевтичний комплекс.

Хочете більше дізнатися про лікування порушень серцевого ритму за кордоном? Зателефонуйте до компанії Terimed і отримаєте відповіді на питання про вибір клініки, лікаря, організації поїздки та оплати терапії.