Заміна серцевого клапана

Поговоримо про серце, а точніше про його злагоджену роботу. Так уже повелося, що ми не особливо звертаємо увагу на роботу свого «мотора», поки він не починає барахлити, нагадуючи про себе болями і дискомфортом. Досить часто причиною збоїв є неправильна робота серцевих клапанів.

Викликати подібні збої може два захворювання:

  1. Стеноз серця, що спостерігається в випадках, коли клапан відкривається не на повну ширину, пропускаючи всередину недостатню кількість крові. Усередині міокарда створюється високий артеріальний тиск, що також негативно позначається на роботі органу.Симптомы стеноза клапана сердца

Особливо варто виділити стеноз аортального клапана – звуження аорти, яке ускладнює відтік крові з лівого шлуночка, тим самим, викликаючи його перевантаження і поступову гіпертрофію.

При стенозі мітрального клапана діагностується критичне звуження предсердно-шлуночкового отвору. Воно провокує збільшення тиску в лівому передсерді, через що кров в малому колі кровообігу не встигає відкачуватись, підвищується тиск в судинах легенів.

  1. Серцева недостатність, яка розвивається на фоні стенозу, коли один з клапанів вже не закривається. В результаті виникає ситуація «регургітируваної крові», коли частина крові, що витікає з серця, повертається назад в шлуночок.
    У Німеччині всі перераховані патології легко усуваються за допомогою реконструкції або заміни клапана на серці.

Діагностика стенозу і серцевої недостатності в Німеччині

Діагностика стенозу та інших серцевих захворювань в німецьких клініках починається з вивчення медкарти пацієнта, його зовнішнього огляду за допомогою стетоскопа, вимірювання тиску і пульсу. Якщо у лікаря виникає підозра про наявність серйозної патології, призначається комплекс наступних діагностичних методик:Диагностика сердечной недостаточности

Рентген грудної клітини. Метод необхідний для оцінки розмірів серця і його відділів, а також розміру легень.

ЕКГ. Електрокардіограма дозволяє дослідити серцевий ритм, а також виявити збільшення або пошкодження серцевих м’язів, наявність перевантаження однієї зі сторін серця.

Ехокардіограма. Під час так званого «відлуння» лікарі відстежують швидкість і напрямок кровотоку, наявність або відсутність зворотного потоку крові, а також товщину серцевого м’яза і ефективність його роботи. Отримані дані дозволяють діагностувати ступінь вираженості стенозу або серцевої недостатності у хворого.

Ангіограма. За допомогою ангіограми відстежується, наскільки добре орган може нагнітати кров, оцінюється прохідність коронарних артерій і робота клапанів.

У діагностиці стенозу та інших хвороб основними методами залишаються відлуння і ангіограма. Якщо за результатами цих методик будуть виявлені серйозні патології, хворому рекомендована заміна клапана серця.

Вас турбує серце? Ви невпевнені у висновках українських лікарів? Ви можете пройти діагностику серця в Німеччині за описаною вище методикою.

Допоможе вам в цьому компанія Terimed. Ми беремо на себе всі організаційні питання, пов’язані з налагодженням контакту з клінікою, передачею туди вашої медичної документації, а також з вашим перельотом і роботою перекладача на час вашого перебування за кордоном. Телефонуйте.

Види штучних серцевих клапанів

Клапаны сердцаВарто відразу ж зазначити, що до заміни клапана на серці в Німеччині вдаються лише в тому випадку, якщо його реконструкція з тієї чи іншої причини неможлива.

В ході операції використовуються штучні імплантанти, так звані «серцеві протези». На сьогоднішній день німецькі клініки використовують кілька видів таких протезів.

Біологічні протези виготовляються з серцевих тканин тварин (корів, свиней, коней) або людини. Вони краще «приживаються» після хірургічного втручання, але досить недовговічні. Такого «протеза» вистачає максимум на 10-15 років.

Механічні протези більш надійні, але і у них є свій недолік: після операції пацієнтові довічно доведеться приймати препарати, які контролюють згортання крові.

Заміна серцевого клапана в Німеччині

Трохи статистики. У Німеччині щорічно проводиться більше 30 тисяч операцій з вживлення серцевих протезів (близько 8 тис. в день). Це більш, ніж високий показник професіоналізму зарубіжних лікарів.

86% таких операцій – це заміна аортального клапана. 14% – заміна мітрального клапана. Це найчастіша хірургічна маніпуляція в німецьких кардіологічних клініках, після аортокоронарного шунтування. Основне її завдання – нормалізувати кровообіг і тим самим знизити навантаження на серцевий м’яз.
Хірургічне втручання може проводитися декількома способами.

Відкрита операція на серці

Замена сердечного клапана операцияТаке хірургічне втручання проводиться під загальним наркозом з застосуванням апарату штучного кровообігу (АШК). При цьому ритм серця штучно сповільнюється. Хірург відкриває доступ до хворого органу через розсічення грудної клітки. Імплантація аортального протеза проводиться через відповідну аорту, мі трального – через ліве передсердя.

Перед видаленням неробочих стулок клапана, його повністю очищають від вапнякових нашарувань. У звільнений прохід вставляють штучний протез. Механічний імплантат фіксують спеціальними нитками, а біологічний – «імплантують», використовуючи фрагменти судин самого пацієнта (субкоронарна техніка).

Коли процес імплантації повністю завершено, відключають АШК. Навколосерцеву сумку і грудину зашивають вже при нормальному серцевому ритмі.

Мінімально-інвазивна операція – TAVI

Transkatheter-Aortenklappenimplantation (TAVI) – найсучасніша методика заміни клапана серця в Німеччині. У дослівному перекладі, ця хірургічна операція звучить як транскатетерна імплантація аортального клапана. З кожним роком вона набирає все більше популярності через малу травматичність, низького показника побічних ефектів і швидкого відновлення пацієнтів.

Як все відбувається? Доступ до ушкодженого клапана здійснюють за допомогою катетера, імплантованого через сонну або стегнову артерію. Катетер виконує роль своєрідного транспортного засобу для серцевого протеза. Через катетер він доставляється до серця і імплантується в клапанне кільце. При цьому старий клапан не видаляється, його як би підсилюють новим протезом.

Обидва види хірургічного втручання мають право на існування і довели свою ефективність.

Реабілітація після операції

Перші кілька годин після оперативного втручання пацієнт перебуває в палаті інтенсивної терапії, де лікарі уважно стежать за його станом і переводять хворого з зондованого дихання на природне.

Перебування в стаціонарі триває від 7 до 14 днів, після чого рекомендовано санаторно-курортне лікування. Повернення до повноцінної трудової діяльності можливе через 10-12 тижнів після операції.

Навіть після виписки і повернення до роботи пацієнт повинен регулярно проходити ехокардіографію (перше обстеження через три місяці після операції). Також рекомендована постійна профілактика ендокардиту і тромбозу.

Якщо вам необхідна допомога в організації заміни клапана серця в Німеччині, звертайтеся в компанію Terimed. Ми є гідом в сфері медичних послуг за кордоном і пропонуємо свою допомогу в організації лікування серця в Німеччині. Ми надамо Вам докладну інформацію про клініку/клініки, лікарів, вартість лікування і обстежень для Вашого конкретного випадку. З нами ви зможете отримати кваліфіковану допомогу лікарів-кардіологів за нижчою ціною. Підписуючи з Вами договір, ми захищаємо ВАШІ інтереси.