Лікування розсіяного склерозу

Розсіяний склероз не такий рідкісний, як прийнято вважати. Подібний діагноз поставили вже більше 2,5 млн. осіб у всьому світі. І це не хвороба старих людей. Основна група ризику – жінки у віці 20-40 років, а найчастіше вона зустрічається на рубежі 30-річчя.

Для Німеччини ця проблема особливо актуальна, оскільки там щорічно реєструється близько 140 нових випадків захворювання (на 100 000 населення).

Розсіяний склероз (РС) – це хвороба, яка веде до збоїв в роботі нервової системи. По мірі її прогресування руйнується мієлинова оболонка нервових волокон. Без мієліну нерви гірше передають імпульси і сигнали. Результати такого збою можуть бути різними: від легкого оніміння рук і ніг до повного паралічу або втрати зору.

Розсіяний склероз: симптоми

РС – захворювання істотно розтягнуте в часі, тобто симптоматика наростає поступово, збираючись як сніжний ком. Також ознаки патології можуть залежати від того, які саме ділянки головного і спинного мозку уражені. Загалом лікарі виділяють близько 50 різних симптомів, які можна розподілити в окремі групи.Причины рассеянного склероза

Проблеми з зором. Крім загального зниження гостроти зору, хворі страждають від двоїння в очах, болю і неприємних відчуттів при русі очного яблука. У 55% пацієнтів спостерігається стійке запалення очного нерва. В особливо важких випадках РС призводить до повної сліпоти.

Запаморочення (вертиго). Самі пацієнти описують його, як відчуття руху предметів в просторі, відчуття мимовільного падіння або польоту, втрати рівноваги. В складніших випадках спостерігається атаксія – неузгодженість рухів при ходьбі, яка може проявлятися і в легкій втраті рівноваги, і в повній нездатності пересуватися самостійно.

Втома. Безпричинна втома, яка не пов’язана з нестачею сну або надмірними фізичними навантаженнями – це один з ранніх і найбільш поширених симптомів розсіяного склерозу.

Оніміння кінцівок. Частий симптом захворювання. Пацієнти скаржаться на поколювання в кінчиках пальців рук і ніг, оніміння. У деяких випадках чутливість зникає повністю або порушується здатність на дотик визначати температуру предметів.

Проблеми з вимовою. Мова стає нерозбірливою, «зім’ятою». У більш легких випадках пацієнти «втрачають» слова, переставляють їх місцями. Як правило, це пов’язано з когнітивними порушеннями.

Когнітивні порушення. Порушення розумової сфери спостерігаються мінімум у 50% хворих на РС (на практиці вони діагностуються у 80%). Вони пов’язані з порушеннями пам’яті, концентрації уваги, труднощами у прийнятті рішень.

Дисфункції сечового міхура і кишечнику. Спостерігаються у 8 з 10 пацієнтів. Основними симптомами розладу є утруднене сечовипускання, раптові позиви в туалет і мимовільне сечовипускання. Дисфункція кишечника проявляється діареєю або запором.Симптомы рассеянного склероза

Спастичність. Спастичність тісно пов’язана з проявом атаксії. Хворий відчуває скутість в м’язах, іноді навіть спазми або біль. М’язи рук і ніг можуть мимоволі скорочуватися.

Тремор. Тремтіння рук виникає при потребі виконати якусь дію (взяти предмет, зав’язати шнурки і так далі). У стані спокою тремор зникає.

Біль. Біль носить оперізуючий характер, його часто називають «відкритими обіймами розсіяного склерозу», також можуть боліти ноги і обличчя (область трійчастого нерва: очі, губи, ясна, ніс, щелепа).

Психічні розлади. Депресія проявляється більш, ніж у половини хворих, частіше за все це пов’язано з прогресуванням хвороби або серйозними її наслідками. Інші психічні розлади: параноя, страх, напади безпричинного сміху або плачу, діагностуються лише у 10% пацієнтів.

Сексуальні розлади. Досить поширений симптом (у 80% випадків). Сексуальна дисфункція проявляється у проблемах з ерекцією і втратою чутливості під час сексу у чоловіків і відсутністю змазки і неможливістю досягти оргазму у жінок.

Ще одна характерна ознака розсіяного склерозу – всі перелічені вище симптоми загострюються в теплу пору року і навіть при незначному підвищенні температури тіла.

Діагностика розсіяного склерозу в Німеччині

На сьогоднішній день в світі не існує спеціальних методів діагностики розсіяного склерозу. Обстеження проводиться швидше методом виключення можливих варіантів.МРТ при рассеянном склерозе

В обов’язковий комплект аналізів в Німеччині входить:

  1. Аналіз крові, що дозволяє виключити інфекційні захворювання та запальні процеси.
  2. Спинномозкова пункція, за допомогою якої досліджують рівень білих кров’яних тілець і виключають наявність інфекцій, здатних викликати неврологічні порушення.
  3. МРТ може виявити пошкодження, викликані руйнуваннями мієліну в головному і спинному мозку. Однак варто враховувати, що руйнування мієлінової оболонки спостерігається при хворобі Лайма, системній волчанці та деяких інших хворобах нервової системи.
  4. Аналіз викликаних потенціалів. В основі цього методу лежить аналіз реакцій мозку на подразники. У Німеччині обстежують три основні потенціали: зоровий, слуховий, соматосенсорний. Уповільнена реакція може свідчити про патологію.
  5. Оцінка неврологічного статусу. Обстежуються передусім черепно-мозкові нерви, діяльність мозочка, опорно-рухова система, вестибулярний апарат і основні рефлекси. Як правило, постановка неврологічного статусу дозволяє виявити збої в роботі нервової системи, а також виявити наявність неврологічних синдромів.

Хочете пройти найбільш точну діагностику розсіяного склерозу в Німеччині і бути на 100% впевненим в поставленому діагнозі? Компанія Terimed займається саме цим. Ми організовуємо діагностику і лікування багатьох неврологічних захворювань за кордоном. У вас виникли питання? Не знаєте, як зв’язатися з німецькими клініками? Хочете зорієнтуватися у вартості діагностики? Тоді вам вже зараз варто зателефонувати нам! Ми вирішимо всі ці питання!

Розсіяний склероз: лікування

Лікування розсіяного склерозу в Німеччині залежить від стадії розвитку захворювання. В основному воно поділяється на усунення гострих епізодів і тривалу терапію.

Медикаментозна терапія

На сьогоднішній день медицина не здатна вилікувати розсіяний склероз, проте вже існують препарати, які здатні «закупорити» розвиток хвороби або істотно її сповільнити.Стационарное лечение рассеянного склероза

Оскільки до руйнування мієлінової оболонки нервів призводить до збоїв в роботі імунної системи, основна фармакологічна дія направлена на корекцію її функціонування.

Препарати поділяються на дві основні групи: іммуносупресанти (пригнічують роботу імунної системи) та імуномодулятори (корегують роботу імунної системи).

До іммуносупресантів відносять:

Цитостатичні іммуносупресанти, які застосовують при повільному прогресуванні захворювання. Їх дія спрямована на часткове пригнічення імунної системи і тим самим уповільнення прогресування хвороби та зменшення кількості загострень. Також вони ефективні при рецидивах хвороби.

Глюкокортикостероїди знижують загальні запальні процеси, знімають набряк, відновлюють проходження імпульсів по вцілілих нервових волокнах. Найбільш ефективні глюкокортикоїди в періоди загострення.

Імуномодулятори: інтерферони, копаксон. Вони уповільнюють процес розмноження імунних клітин і одночасно пригнічують запальний процес. Все це істотно уповільнює темпи розвитку хвороби і зменшує число рецидивів.

Препарати з імуноглобуліном G стоять окремою групою, оскільки їх дія повністю спрямована на перешкоджання руйнуванню мієліну. Їх призначають пацієнтам з початковою стадією хвороби і малою кількістю рецидивів.

Німеччина однією з перших почала застосовувати гормональні препарати для лікування розсіяного склерозу, зокрема кортикостероїди і НПЗП. Подібні ліки здатні поліпшувати провідність імпульсів по нервовій системі і додатково живити нейрони.

Вибір того чи іншого препарату визначається лікарем клініки на основі проведеної діагностики, стану хворого, стадії і темпів прогресування хвороби.

Фізіотерапевтичне лікування

Фізіотерапевтичне лікування розсіяного склерозу в Німеччині є невід’ємною частиною загальної терапії. До цієї терапевтичної групи відносять лікувальну фізкультуру, «тренування» сечового міхура, логопедію, дихальну гімнастику, аутогенне тренування, трудову терапію, релаксаційну терапію, водну терапію, іпотерапію. Заняття можуть бути індивідуальними і груповими. В цілому вони покращують загальний стан хворого, зміцнюють м’язи і знижують їх спастичність, підвищують концентрацію уваги, покращують координацію, зменшують больові відчуття, усувають запаморочення.

Окремо варто виділити баротерапію – лікування під тиском в умовах спеціальної барокамери. Вона покращує мікроциркуляцію в мозкових структурах, стимулює обмін речовин, що позитивно позначається на стані пацієнта.

Трансплантація стовбурових клітин

Лечение рассеянного склерозаТрансплантація стовбурових клітин при розсіяному склерозі застосовується з 1995 року. Вона особливо ефективна на ранніх стадіях захворювання. Доведено, що в таких випадках трансплантація здатна зупинити розвиток хвороби на кілька років і не допустити інвалідності в подальшому. Метод здатний тимчасово усунути аутоімунні Т-лімфоцити, які є причиною пошкодження нервових волокон спинного і головного мозку. Ефективність методики коливається в межах 59-90%.

Для успішної терапії необхідний збір стовбурових клітин, ліквідація «хворих» імунних клітин по всьому організму, введення «нових» стовбурових клітин в організм пацієнта.

Що дає операція? Вже протягом 1го року після хірургічного втручання у хворих спостерігається стабілізація психоемоційного стану, відновлюється зір, поліпшуються розумові здібності, зменшуються ознаки депресії. Дещо повільніше відновлюються рухові функції, робота травного тракту і сечостатевої системи.

Сама операція проходить в стаціонарі німецької клініки і займає близько 2 днів.

Нейропсихологія

Нейропсихологія спрямована на відновлення когнітивних процесів: пам’яті, уваги, мови, здатності до прийняття рішень, а також збереження професійних і соціальних навичок, знань. Для оцінки афективно-емоційних розладів застосовуються стандартизовані опитувальники і структуроване інтерв’ю. Терапія передбачає щоденне виконання однотипних структурованих психофізичних вправ.

Лікування розсіяного склерозу в Німеччині реальне і для вас! У цьому вам допоможе компанія Terimed. У нас є великий досвід у роботі з медичними установами. Ми враховуємо все: діагноз, ваш стан здоров’я, фінансові можливості. У нас ви отримаєте повну інформацію про приблизну програму терапії. Ми допоможемо вам з оформленням всіх документів на виїзд та  резервування місця в клініці. Також ми забезпечуємо російськомовний або українськомовний супровід. Телефонуйте, це ваш реальний шанс повернутися до нормального життя.