Лікування доброякісної пухлини головного мозку

Перш, ніж перейти безпосередньо до теми, заявленої в заголовку статті, нам би хотілося озвучити кілька маловідомих фактів про доброякісні пухлини головного мозку:Доброкачественная опухоль головного мозга

По-перше, вони завжди первинні, тобто виникають всередині черепної коробки і ніколи не дають метастаз.

По-друге, доброякісна пухлина може перерости в злоякісну.

По-третє, новоутворення в мозку не має чітких країв, тому точно визначити його розміри без спец. апаратури буває досить складно.

По-четверте, головний мозок має своєрідний гематоенцефалічний бар’єр, який нейтралізує велику кількість лікарських препаратів ще до того, як вони встигнуть вплинути на патологічні клітини.

Відповідно всі ці фактори накладають свій відбиток на специфіку лікування доброякісних пухлин головного мозку. Але почнемо з самого початку.

Якими бувають доброякісні пухлини мозку?

Специфіка новоутворення, симптоми і методи лікування повністю залежать від місця його розташування та особливостей мозкових тканин, з яких воно було утворено.

Менгіома

20% всіх доброякісних мозкових новоутворень складають менгіоми. Вони утворюються з клітин твердої мозкової оболонки.

Новоутворення викликає часті головні болі, зниження гостроти зору і двоїння в очах, слабкість в руках і ногах з втратою їх чутливості. Також можуть спостерігатися емоційні розлади і епілептичні припадки. Основна група ризику – люди пенсійного віку (після 60-ти). Нерідко менгіома переростає в злоякісне новоутворення.

Гліома (астроцитома)

Гліома утворюється з клітин-астроцитів, найчастіше розміщена в мозочку. Характеризується дуже нечіткими межами, які можна визначити лише за допомогою точного діагностичного обладнання.

Про розвиток патології свідчать головні болі, поява нудоти і блювоти. Відмінною рисою є ослаблення пам’яті, зміна в поведінці хворого, розлад мови і координації. У деяких випадках з’являються судоми.

Епендімома

Епендімома – патологія центральної нервової системи, яка викликає різке підвищення внутрішньочерепного тиску. Звідси: нудота, постійна блювота, яка не приносить полегшення, сильний головний біль.

Цей вид новоутворення найчастіше відноситься до доброякісних, не «проростає» в сусідні тканини. Легко усувається за допомогою операції. Часто діагностується у дітей.

Шваннома

Шваннома «проростає» з нервових оболонок. Візитною карткою цієї патології є ураження слухового нерва (в 95% випадків). У зв’язку з цим виникають такі симптоми: зниження гостроти слуху, шум у вухах, запаморочення, порушення координації. В окремих випадках, оніміння обличчя з боку ураження.

Олігодендрогліома

Виникає у фронтальних і парієтальних частках мозку. Симптоми схожі з гліомою: головний біль, епілептичні припадки, слабкість в кінцівках, судоми. Більше за інші види новоутворень, схильна до рецидиву.

Аденома гіпофіза

Утворюється в гіпофізі і провокує надмірне вироблення гормонів безпосередньо гіпофіза і щитовидної залози. Аденома викликає гормональні збої (в потенції у чоловіків і менструального циклу у жінок). Крім того, спостерігається погіршення зору і головний біль.

Діагностика доброякісних пухлин мозку в Німеччині

Діагностика пухлин головного мозку в Німеччині проводиться за тією ж системою, що й обстеження злоякісних. Основними інструментами є МРТ та КТ.

За допомогою даного обладнання мозок досліджується пошарово. Саме такий метод дозволяє визначити точну локалізацію патології, її розміри і структуру. Крім того, КТ використовується для оцінки ефективності лікування та спостереження за рецидивами.Обследование на МРТ

Щоб виключити злоякісну природу новоутворення проводиться стереотаксична біопсія – це дослідження фрагмента патологічних тканин в лабораторних умовах. Процедура взяття фрагмента малоінвазивна і не несе ніякого ризику для здоров’я хворого.

В окремих випадках, необхідна спинномозкова пункція для отримання зразка спинномозкової рідини, яку досліджують на присутність аномальних клітин. Спинномозкова рідина також може бути досліджена на присутність певних ракових маркерів.

Пройти повне обстеження в Німеччині і отримати достовірні результати можете і ви. Для цього досить звернутися в компанію Terimed. Ми організуємо вашу поїздку за кордон і кваліфіковану діагностику мозку в одній з провідних німецьких клінік. Якщо у вас немає можливості поїхати або вам потрібно всього лише підтвердити отримані в Україні результати, ми займемося перекладом і передачею вашої історії хвороби в одну із зарубіжних клінік. На основі отриманих даних німецькі лікарі поставлять свій діагноз і надішлють висновок в Україну.

Лікування доброякісних пухлин в Німеччині

Лікування пухлини головного мозку в Німеччині багато в чому залежить від локалізації патологічних клітин. Механізм лікування доброякісних новоутворень схожий з терапією ракових пухлин. Застосовуються ті ж методики, за винятком, хіміотерапії.

Лікування пухлин головного мозку доброякісної природи в основному хірургічне. Будь-яка подібна операція вимагає від хірурга надзвичайної точності та майстерності. Всі хірургічні втручання проводяться з використанням новітньої комп’ютерної техніки: нейронавігації, прямої подачі картинки МРТ в ході операції, УЗД, застосуванням амінолевулинової кислоти.

В ході операції хірург видаляє частину черепної коробки, щоб відкрити доступ до ушкодженої ділянки, а потім видаляє саму пухлину. Відкрита ділянка черепа закривається пластинкою.

Променева терапія

При новоутвореннях такого роду з операцією дуже тісно пов’язана променева терапія. Опромінення необхідно для видалення патологічних клітин, які могли залишитися після видалення основного пухлиновидного тіла. Воно також необхідно при пухлинах невеликого розміру (щоб уникнути трепанації черепа) або ж якщо новоутворення знаходиться занадто глибоко в мозкових структурах (неоперабельне).

Радіотерапія

Радіотерапія – це окремий вид видалення пухлин мозку за кордоном, який останнім часом активно розвивається і застосовується. Це вузьконаправлене високоточне опромінення патологічного новоутворення без травмування здорових клітин. Руйнування настільки точні, що діють майже так само, як хірургічний ніж.Радиотерапия при опухолях головного мозга

На особливу увагу заслуговує гамма-ніж. Він може застосовуватися як доповнення до операції (для видалення залишкових патологічних клітин) і як основний метод (для видалення пухлин діаметром до 3 мм). Це один з найсучасніших методів нейрохірургії, який дозволяє без болю, крові, скальпеля, розрізу і анестезії позбутися патології.

До числа переваг цього методу також можна віднести те, що подібне оперативне втручання набагато легше переноситься хворими, відсутні такі серйозні ускладнення, як: інфекції, кровотечі, набряки, ускладнення після наркозу, а період реабілітації пацієнта займає набагато менше часу.

Успішність лікування пухлин мозку в Німеччині

На успішність лікування впливає багато факторів. Серед них:

  • тип пухлини;
  • її розташування, розмір і чіткість обрисів;
  • вік і стан пацієнта

Відсоток 5-річного виживання при успішній операції і подальшому лікуванні становить:

  • 82-86% у віці 20-45 років;
  • 48-69% у віці 55-65 років.

Самостійно вибрати німецьку клініку і зв’язатися з її лікарями людині, необізнаній у всі тонкощах і нюансах процедури, досить складно. Тим більше, розібратися в спеціалізації медичної установи і профілях її лікарів, вартості та особливостях терапії.

Найпростішим способом вирішити цю проблему є звернення до одного з медичних гідів. До числа таких компаній належить Terimed. Дзвінок до нас гарантує отримання компетентної і достовірної інформації в найкоротші терміни. Ми вирішимо всі питання щодо підбору клініки, організації лікування та оплати послуг. Вам більше не потрібно ні про що турбуватися. Збережіть всі сили для боротьби з хворобою! Не відкладайте ваш дзвінок, набирайте номер вже зараз!