Лікування хвороби Ходжкіна

Лімфома Ходжкіна (рак лімфатичних вузлів) зустрічається приблизно у 2-3 людей на 10000. Пік захворювання припадає на 32 роки. Основний віковий діапазон 16-40 років, втім, зустрічається і у дітей, і у літніх людей.

Про поширеність цієї хвороби в дитячому віці варто поговорити окремо, так в Німеччині щорічно реєструється близько 150 хворих у віці до 18 років.

Прогнози щодо успішності лікування дуже оптимістичні. Лімфома Ходжкіна відноситься до онкологічних захворювань, які добре піддаються терапії. У 70-84% випадків вдається досягти 5-річної ремісії. Якщо після закінчення цього терміну, захворювання не дасть про себе знати, людина вважається здоровою.

Частота рецидиву становить близько 30% від загального числа. Однак без належного лікування хвороба смертельна!

Види лімфоми Ходжкіна

У 60-80% випадків хвороба стартує з лімфатичних вузлів шиї, трохи рідше ракові клітини виявляються в паху і грудній клітці. У застарілих випадках вона встигає розповсюдитися за межі лімфатичної системи, на печінку, селезінку, кістковий мозок, легені.

Виділяють 4 види цього захворювання:

 1. Найчастіше зустрічається нодулярний склероз (40-50% від загального числа випадків). У групі ризику – молоді жінки. На ранніх стадіях хвороба зосереджується в лімфовузлах грудної клітки. Прогноз сприятливий.
 2. Лімфогістіоцитарний варіант (близько 15%). Група ризику – молоді чоловіки (до 35 років). У більшості випадків хворобу вдається діагностувати на ранніх стадіях, тому прогноз лікування сприятливий.
 3. Змішано-клітинний варіант (приблизно 30%). У групі ризику діти і літні чоловіки.
 4. Варіант з пригніченням лімфоїдної тканини (зустрічається дуже рідко – близько 5%). Погано піддається терапії.

На що звернути увагу?

Лімфома Ходжкіна має три характерних симптоми, які складають, так звану, В-симптоматику:

 • висока температура (вище 38 °C) невідомої етіології;
 • сильне потовиділення в нічний час;
 • втрата ваги без видимої причини (більше 10% за 6 міс.)

Признаки высокой температурыКрім того, вас повинно насторожити запалення лімфатичних вузлів, найпростіше їх помітити на шиї і потилиці, а також під пахвами. Як правило, запалення не виникає раптово, а розвивається поступово, не завдаючи істотного дискомфорту.

Також існує ряд неспецифічних симптомів, які можуть свідчити про запалення лімфовузлів, не видимих ззовні:

 • задишка і сухий кашель неінфекційної або небактериальної природи (збільшені вузли лімфатичної системи тиснуть на легені і трахею);
 • відчуття тяжкості внизу живота і часта діарея (вузли верхньої і нижньої частини живота);
 • анемія (буває дуже рідко, коли ракові клітини проникають в кістковий мозок);
 • збільшені печінка і селезінка;
 • часта відсутність апетиту;
 • хронічна втома і швидка стомлюваність.

Втім, навіть, якщо ви виявили у себе відразу кілька симптомів, це не означає, що у вас лімфома. Просто запишіться на прийом до лікаря і пройдіть обстеження.

Діагностика лімфоми Ходжкіна

Німеччина вже багато років займає лідируючі позиції серед європейських країн в питаннях ранньої діагностики і лікування хвороби Ходжкіна.Диагностика онколога

Провідним методом обстеження є біопсія ураженої ділянки, яка дозволяє точно визначити тип лімфоми. Саме ця інформація є вирішальною у виборі типу терапії.

УЗД, МРТ, КТ дозволяють визначити ступінь поширення захворювання в організмі.

У окремих випадках може проводитися трепанобіопсія кісткового мозку (якщо є підозри на ураження кісток).

Крім того, перед початком терапії проводиться комплексна діагностика організму, щоб зрозуміти, яке граничне навантаження хіміотерапією зможе витримати організм. Акцент робиться на обстеженні серця і кровоносної системи.

Якщо у вас немає можливості виїхати на діагностику до Німеччини, ви можете передати результати українського обстеження в одну з німецьких клінік через компанію-посередника Terimed.

Ми постараємося максимально швидко перекласти вашу історію хвороби на німецьку мову і відправити закордонним фахівцям. Результат консиліуму буде у вас вже за кілька днів. При цьому вам не потрібно залишати рідну домівку і кудись їхати, все спілкування організовується через Інтернет.

Лікування хвороби Ходжкіна за кордоном

Лікування лімфоми Ходжкіна в Німеччині здійснюється переважно за допомогою хіміотерапії. Для цього використовується особлива група препаратів – цитостатики, які знищують ракові клітини і пригнічують процес їх розмноження.

Кількість курсів хіміотерапії, доза і набір медикаментів залежать від ступеня поширення хвороби і її типу. У середньому лікування триває від 2 до 6 міс.Химиотерапия при лимфоме

Пацієнтам у віці до 60 років рекомендовано лікування 6 циклами (при повній ремісії після 4 курсів) або 8 циклами (при частковій ремісії після 4 курсів).

У більш ніж 50% випадків рекомендовано хіміотерапію комбінувати з опроміненням (променевою терапією). Як правило, це необхідно, якщо за результатами обстеження хвороба погано піддається медикаментозному впливу. Опромінюється ділянка, з якої «стартувало» захворювання.

Хорошим результатом вважається, якщо пухлина зменшилась мінімум на половину від первинного її розміру, а повторна позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) не показала наявності живих ракових клітин.

В окремих випадках використання променевої терапії і медикаментів може не давати істотних результатів або ж  в подальшому діагностується рецидив. Для таких пацієнтів рекомендовані високі дози хіміотерапії. Подібний курс терапії здатний знищити найстійкіші клітини пухлини. Однак, високі дози препаратів завдають непоправної шкоди кістковому мозку, тому, відразу після закінчення курсу, хворому необхідна пересадка стовбурових клітин. Як правило, німецькі лікарі використовують стовбурові клітини самого пацієнта, взяті до початку хіміотерапії.

Трансплантація аутологічних стовбурових клітин може виступати як самостійний метод лікування молодих пацієнтів. Проте, вона не є стандартом лікування, перед призначенням трансплантації німецькі лікарі детально вивчають результати клінічного обстеження хворого.

Подальше спостереження в німецькій клініці

Ще деякий час після закінчення лікування пацієнту необхідно проходити медичний моніторинг, щоб уникнути можливого рецидиву захворювання і для виявлення патологічних клітин ще на ранніх етапах їх розвитку, а також підтвердження статусу ремісії. Діагностика включає: повний аналіз крові, СОЕ, біохімічний аналіз і ПЕТ, КТ.

Перші півроку обстеження необхідно проходити кожні 2 місяці, потім кожні 6 місяців протягом наступних 4 років. Надалі діагностику можна звести до профілактичного щорічного обстеження.

Також молодим людям рекомендовано щорічно перевіряти стан щитовидної залози і моніторити рівень статевих гормонів протягом мінімум 5 років після курсу опромінення.

Рекомендується регулярне обстеження на виявлення будь-якого типу пухлин, оскільки після усунення хвороби Ходжкіна підвищується ризик розвитку гематологічного або солідного злоякісного утворення.

Вам або комусь із ваших близьких необхідно лікування лімфоми Ходжкіна в Німеччині? Ми готові взяти на себе всі зобов’язання. Від вас вимагається лише переслати нам всю необхідну документацію (дані обстежень, матеріали про проведене лікування і т.п.). Наша компанія Terimed підбере для вас оптимальний медичний заклад, який спеціалізується на лікуванні вашого захворювання. Ми подбаємо про все: оформлення документів, перельоти, проживання і звичайно лікування.

Звертайтеся, німецькі лікарі зможуть подарувати вам реальний шанс на одужання.