Лікування лейкемії

Щороку в світі діагностується більше 350000 нових випадків лейкемії, 80000 з них – в Європі, що в сумі дає 11 місце за поширеністю в світі і 12-е – в Європі. Країнами- «лідерами» вважаються Канада, Нова Зеландія і Австралія, найрідше хвороба зустрічається в Західній Африці.

Кілька слів варто сказати про те, що таке лейкоз або лейкемія (обидва позначення є правильними, ще одна назва – рак крові). Хвороба виникає, коли порушується процес синтезу крові і в кровотік потрапляє велика кількість недозрілих кров’яних тілець, які поступово замінюють здорові, отруюючи організм. Саме тому раніше цю хворобу називали на білокрів’я.

Види лейкозу

Лікарі називають кілька видів цього захворювання.

Залежно від характеру перебігу хвороби:

 • Гостра лейкемія – прогресує дуже швидко, без відповідного лікування, людина може «згоріти» за кілька тижнів.
 • Хронічна лейкемія тривалий час взагалі може не мати симптомів, проте інфікування організму триває аж до стадії загострення.

Залежно від типу ракових клітин:

 • Гостра мієлоїдна лейкемія, зустрічається найчастіше. У крові переважають мієлобласти і монобласти.
 • Гостра лімфатична лейкемія (лімфобластний лейкоз), частіше зустрічається у дітей від 2 до 10-ти років. У дорослих діагностується набагато рідше, в основному у віковій групі 30-50 років. Найбільш серйозне ускладнення – параліч, смерть.Анализ крови при лейкозе
 • Хронічна мієлоїдна форма, діагностується у людей середнього і старшого віку. Частота зафіксованих випадків – 10-15 на рік на 1 млн.
 • Хронічна лімфатична форма, вражає зрілі клітини лімфоцитів. Виникає в основному у літніх людей.

Лікування раку крові в Німеччині дає наступні показники успішної ремісії:

 • Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ). Повна ремісія у дітей настає у 95% випадків. Стійка ремісія протягом 5 років спостерігається у 70-80% дітей, навіть при виникненні рецидиву, вдається успішно лікувати захворювання в 25-65% випадків (друга ремісія найчастіше передбачає необхідність пересадки кісткового мозку). Для дорослих з ГЛЛ прогноз, на жаль, не настільки сприятливий – досягти ремісії на найближчі 5 років вдається всього 15-25% хворих.
 • Гострий мієлобластний лейкоз. Ремісія тривалістю до 24 місяців досягається в 25-35% випадків, тривалістю 12-15 місяців – в 60-80%. Погано піддаються терапії чоловіки у віці після 50-ти.

Для порівняння в Україні онкохворі діти виживають лише в 48% випадків.

Симптоми лейкемії

Як вже зазначалося раніше, тривалий час хвороба взагалі не проявляє ніяких симптомів (за винятком гострих форм), тому не рідко вона виявляється випадково при плановому огляді або вже при ураженні внутрішніх органів.

На ранніх етапах можуть з’явитися такі неспецифічні ознаки, пов’язані з підвищеною крихкістю судин:

 • часті носові кровотечі;
 • спонтанна поява синців на тілі;
 • у жінок це можуть бути маткові кровотечі.

Також до неспецифічним симптомів відносять:Носовое кровотечение

 • часті ангіни, отити, гайморити бактеріальної природи (вони виникають через зниження рівня лейкоцитів);
 • збільшення лімфовузлів;
 • підвищена стомлюваність, хронічна слабкість;
 • субфебрильна температура (37,2), яка не має під собою ніяких явних причин, але зберігається протягом декількох тижнів;
 • біль у суглобах;
 • підвищена пітливість, особливо вночі;
 • на більш пізніх термінах розвивається анемія (недокрів’я), задишка.
 • Гостра лейкемія характеризується різким проявом симптомів і швидким їх прогресуванням. До таких ознак відносять:
 • слабкість;
 • головний біль;
 • нудоту;
 • лихоманку.

Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, варто негайно пройти обстеження, оптимальним варіантом буде зробити це в Німеччині. Німецькі лікарі вже давно зарекомендували себе, як одні з кращих в світі в боротьбі з лейкозом. У клініках цієї країни зібрані кращі професійні вчені з усього світу, які мають можливість працювати на найсучаснішому технологічному обладнанні.

Організувати для вас діагностику і лікування лейкемії в Німеччині зможе компанія Terimed. Ми здійснює повний супровід клієнта за кордоном, а також займаємося оформленням необхідних документів.

Діагностика лейкозу в Німеччині

Діагностика лейкозу в Німеччині передбачає комплексний підхід, який включає:Лабораторный анализ крови

 • збір анамнезу, дослідження симптомів: головного болю, болю в суглобах та ін.;
 • обстеження лімфатичних вузлів, селезінки і печінки;
 • аналізи крові на виявлення білих кров’яних тілець. Якщо вони будуть виявлені, наступним етапом обстеження є біопсія;
 • біопсія кісткового мозку, яка необхідна для точного визначення типу лейкозу, його агресивності, чутливості до різних протипухлинних препаратів і т.д.
 • Додатково також можуть проводитися:
 • рентгенологічне дослідження;
 • комп’ютерна томографія (КТ);
 • УЗД;
 • генетичні аналізи.

Комплексне обстеження дає можливість лікарю побачити картину захворювання в цілому і виробити правильну стратегію терапії.

У Німеччині досить поширена практика, коли діагноз закордонних пацієнтів підтверджується або спростовується на основі аналізів, які були зроблені на їх батьківщині. Таким чином, вам навіть не потрібно їхати за кордон, щоб дізнатися реальний стан речей. Перекладом документації на німецьку мову і її передачею в клініку з України займеться компанія Terimed. Зверніться по допомогу до нас, і вже через кілька днів у вас буде медичний висновок однієї з кращих німецьких клінік.

Лікування гострої лейкемії в Німеччині

Стратегія лікування багато в чому залежить від виду захворювання, його стадії, чутливості до дії тих чи інших препаратів, а також віку хворого. Єдине, що об’єднує всі випадки – це необхідність почати лікування негайно!

Променева терапія і хіміотерапія

Химиотерапия при лейкозеНа сьогоднішній день хіміотерапія є основним методом лікування всіх видів раку крові. Зокрема в Німеччині широко використовуються цитостатики. Це група препаратів, основним призначенням, яких є пригнічення росту і розмноження клітин, що мають здатність швидко ділитися, в тому числі, ракових.

Подібна методика дає дуже хороші результати. У разі, якщо хвороба вже дала метастази, цитостатики комбінують з іншими ліками.

Оскільки хіміотерапія впливає абсолютно на всі клітини, що мають здатність до активного розмноження, побічними ефектами її використання є випадіння волосся, сухість шкіри, розлади травлення, статевої і репродуктивної функції. Однак, запевняємо вас, що абсолютно всі вони оборотні і після курсу терапії відновлюються в повному обсязі.

Винятком є відновлення репродуктивної функції у чоловіків. Тому, перед початком курсу хіміотерапії, німецькі лікарі рекомендують кріоконсервувати гамети.

Курси хіміотерапії проводяться з тривалими інтервалами, щоб дати організму можливість відпочити і відновитися після інтенсивних навантажень.

Променева терапія може використовуватися в комбінації з прийомом препаратів. Вона спрямована на зупинку поширення захворювання. Як правило, опромінюються окремі ділянки тіла. Вплив рентгенівських променів руйнує ракові клітини, які, на відміну від здорових, не можуть відновлюватися.

Пересадка кісткового мозку

Німеччина має доступ до Міжнародного банку донорів кісткового мозку, що в рази підвищує шанси на одужання пацієнтів німецьких клінік. Адже в країнах СНД пересадка кісткового мозку можлива лише у випадку, коли донором є хтось із родини.

Перед операцією з пересадки пацієнт проходить інтенсивний курс хіміотерапії, який максимально знищує ракові клітини, щоб звільнити місце для нового кровотворного органа. Відповідно подібна інтенсивна терапія вимагає тривалої госпіталізації. В умовах клініки німецькі лікарі зможуть зняти негативний вплив препаратів, послабити побічні ефекти. Крім того, після пересадки необхідний курс замісної терапії, яка підтримає організм, поки оновлений кістковий мозок не відновить нормальне продукування клітин крові.

Варто врахувати, що не всім пацієнтам показана трансплантація: за медичними показаннями або ж якщо вкрай складно підібрати донора. В такому випадку в німецьких клініках дуже часто проводиться процедура пересадки стовбурових клітин. Ефективність подібного лікування досягає 90%.

Лікування хронічного лейкозу в Німеччині

Пересадка костного мозгаТрадиційна терапія при лікуванні хронічної лейкемії в Німеччині спрямована на підтримку організму і зниження ризику небезпечних ускладнень. Інтенсивність і вид терапії залежить від тяжкості перебігу захворювання.

Практикуються також такі радикальні заходи, як пересадка клітин кісткового мозку і видалення селезінки. Однак в більшості випадків хвороба протікає плавно, тривалість життя хворих становить 10-20 років.

Звичайно, вам, як людині, яка ніколи не стикалася з необхідністю вибору іноземної клініки, дуже складно зробити оптимальний вибір і тим більш проблематично визначитися з вартістю лікування.

Саме тому ми готові вам допомогти. Компанія Terimed є гідом на ринку медичних послуг Німеччини. Ми не пов’язані договірними відносинами з клініками, а підбираємо оптимальний заклад, орієнтуючись на показники ефективності лікування конкретних видів онкологічних захворювань, зокрема, лейкемії.

Крім того, ми робимо все, щоб ваш переліт та перебування в чужій країні були максимально комфортними: організація перельоту і проживання, мовний супровід, візова підтримка, аудит медичних рахунків.

Дозвольте нам подбати про ваше здоров’я!