Лікування раку шкіри (меланоми)

У Німеччині щороку діагностується близько 200 000 випадків раку шкіри, і хоча меланома серед них зустрічається не так вже й часто, за ступенем агресивності з нею зможе змагатися далеко не кожне онкозахворювання. Ще 15-20 років тому смертність пацієнтів з таким діагнозом досягала 80%! На сьогоднішній день ситуація більш оптимістична. Так, в німецьких клініках успішного результату на ранніх стадіях домагаються в 95% випадків.

В Україні зі статистикою ситуація значно гірша. Домогтися успішного лікування вдається тільки в 50% випадків.

У чому ж основна небезпека?

Меланома – це небезпечний ворог, який підкрадається непомітно, б’є раптово і неймовірно швидко поширюється. Всупереч поширеній думці пухлина розвивається не лише з родимок і родимих плям. Крім шкіри, вона може вражати поверхню слизових, тканини під нігтями і навіть поверхню очного яблука (вкрай рідко). Основна проблема боротьби з цією хворобою – дуже швидке метастазування. Успіх терапії багато в чому залежить від якісної діагностики і грамотно підібраної терапії.Внешний вид меланомы

Меланоми відрізняються одна від одної. Вони розвиваються з різною швидкістю і агресивністю, а значить, мають різну ступінь схильності до терапії.

 • 50% від усіх виявлених випадків становить поверхнево-поширювана форма. Розвивається дуже повільно і добре піддається лікуванню. Зовнішньо нагадує темну пляму з рідкісними вкрапленнями більш насиченого кольору і нечіткими краями.
 • 25% становить вузлувата форма – найагресивніший вид захворювання. Швидко вростає всередину шкірного покриву і дає метастази. Лікується погано, має найбільший відсоток смертей. Зовні схожа на вузлик або папулу.
 • 15% – меланома-лентіго. Найчастіше зустрічається у літніх людей. Локалізується на голові і шиї. Виникає на місцях родимих плям і веснянок. Досить добре лікується.
 • 10% – піднігтьового форма зустрічається під нігтями і на стопах.

Симптоми раку шкіри

Хвороба практично не має фізичних симптомів. Єдиною істотною зміною є поява підозрілих плям або вузликів на шкірі. Як правило, вони досить насиченого темного кольору. Бувають і безбарвні форми, зовні вони практично непомітні і не викликають занепокоєння. Їх важче діагностувати, але, на щастя, вони досить рідкісні.Признаки меланомы

Існує міф, що патологія розвивається на місці родимок і родимих плям. Це твердження вірне лише в 30% випадків. Пухлина може виникнути і на абсолютно чистій ділянці шкіри. Щоправда, це не означає, що не потрібно перевіряти свої родимки. Підозрілим вважається, якщо родимка:

 • має нерівні або розмиті краї;
 • неоднорідного кольору, з одного краю – світла, а з іншого – темна або раптом стає вугільно-чорною;
 • несиметрична, неоднорідна;
 • швидко збільшується (в нормі родимки ростуть разом з організмом).
 • Також варто занепокоїтись, якщо родимка почала свербіти, лущитися або кровоточити.

Стадії розвитку пухлини визначають по товщині новоутворення і за наявністю або відсутністю метастаз. Відповідно, чим глибше вкорінилась і поширилась хвороба, тим менше шансів на успіх.

Діагностика раку шкіри (меланоми) в Німеччині

Частково успіх лікування раку шкіри в Німеччині забезпечується добре налагодженою ранньою діагностикою меланом. Причому, це одна з небагатьох європейських країн, де діагностика ранніх стадій онкологічних захворювань затверджена на державному рівні і проводиться в обов’язковому порядку.

Для обстеження використовують спеціальне дерматоскопічне обладнання на основі цифрових і комп’ютерних технологій. Серед провідних методів обстеження переважають:Осмотр у дерматолога

 • епілюмінісцентна мікроскопія, що дозволяє обстежити підозрілі ділянки під спеціальним освітленням, таким чином вивчаючи пігментну структуру новоутворення і особливості його кровопостачання. Епілюмінісцентний мікроскоп визначає ступінь злоякісності новоутворення, а комп’ютер – встановлює глибину його вростання.
 • високочастотний ультразвук;
 • конфокальна лазерна мікроскопія;
 • мультиспектральне сканування, яке використовується для обстеження ділянок під нігтями або під сильноороговілими ділянками шкіри.

Специфіка діагностики меланоми полягає в тому, що не можна проводити класичну, в таких випадках, біопсію ураженої тканини. Оскільки навіть незначне пошкодження патологічної ділянки може спровокувати поширення ракових клітин по крові і лімфі.

Якщо ви хочете пройти діагностику раку шкіри в Німеччині, ми можемо допомогти. Компанія Terimed займається організацією медичних поїздок за кордон, для проходження обстеження і терапії. Ми беремо на себе всі зобов’язання: від укладення контракту з німецькою клінікою до організації вашого перельоту і комфортного перебування поза країною. Телефонуйте, ми надамо вам доступ до найсучаснішої європейської медицини.

Лікування раку шкіри (меланоми) в Німеччині

За рахунок ранньої кваліфікованої діагностики, лікування раку шкіри в Німеччині проходить значно легше.

Операція

Добре розвинені методики повного видалення меланоми. Причому, віддаляється не лише саме новоутворення, але й ділянка здорової шкіри навколо нього (близько 1-2 см), нижня підшкірна жирова клітковина і, в разі глибокого вростання, частина м’язу. Якщо операція проводиться на обличчі або інших видимих ділянках тіла (шиї, зап’ястях), після операції усувається косметичний дефект.

Варто зазначити, що під час видалення меланоми, лікарі також проводять біопсію вартового лімфатичного вузла. Якщо в ньому будуть виявлені метастази, він також видаляється, а пацієнт направляється на додаткове лікування.

Хіміотерапія

Хіміотерапія в лікуванні меланоми застосовується лише у випадку, коли були виявлені метастази, але в силу того, що цей вид пухлини не дуже чутливий до впливу цитостатиків, зупинити поширення ракових клітин по організму вдається лише у 20-25% випадків.

Якщо метастази виявлені в головному мозку і кістках, може бути застосована променева терапія. Однак, показання до опромінення дуже обмежені, його ефективність значно поступається оперативному втручанню.

Інноваційні методи лікування

Удаление меланомОдним з найбільш прогресивних розвинених методів лікування меланоми в Німеччині є адаптивна імунотерапія. Суть методики полягає в тому, що пацієнтові вводять спеціально виведені в лабораторії антитіла. Потрапляючи в організм, вони вступають у взаємодію зі специфічними білками, які знаходяться на поверхні пухлини. Антитіла запускають механізм імунної системи організму, знищуючи патологічні клітини. Крім того, імуннотерапія спрямована на підтримку загального імунітету і зниження ризику утворення метастаз або повторної появи пухлин.

Вакцинотерапія використовується для розпізнавання і видалення атипових клітин. Додатковим ефектом терапії можна вважати підтримку і посилення імунітету в цілому. Весь механізм вакціонтерапії будується на прийомі біопрепаратів, які атакують виключно ракові клітини. Доведено, що ця методика знижує ризик рецидивів на 50%.

І зовсім новий напрямок в усуненні подібних патологій – це генна терапія, а точніше група препаратів PLX4032. Вони впливають на мутовані гени, які відповідають за ріст і розмноження ракових клітин.

Прогнози лікарів

Успіх лікування повністю залежить від того, на якій стадії була виявлена патологія і наскільки далеко поширилися дочірні ракові клітини. Статистика 5 річного виживання в німецьких клініках:

 • I і II стадії – 95%
 • III стадія – 50%, якщо був вражений один лімфовузол і 15-20%  – якщо кілька;
 • IV – менше 5%.

Фактори, що впливають на успішність терапії:

Стать. У жінок більше шансів впоратися з хворобою, ніж у чоловіків. Можливо, це пов’язано з тим, що пухлини у жінок в основному локалізуються на ногах, де їх простіше виявити і своєчасно усунути.

 • Локалізація. Найбільш сприятливим варіантом вважається розташування пухлини на руках. Набагато гірше, якщо вона виникла на шиї, потилиці або спині.
 • Товщина пухлини. При товщині новоутворення 0,75 мм відсоток 5-річного – 98 -100%, від 0,76 до 1,5 мм – 85%, від 1,6 до 4,0 мм – 47%.
 • Пошкодження. Навіть при незначному пошкодженні патологічної ділянки шанси на успіх падають з 78 до 50% (на І стадії) і з 55 до 16% (на ІІ).
 • Пігментація. Пігментовані меланоми лікуються набагато легше, ніж безбарвні. Співвідношення успішної терапії приблизно 73% і 54%.
 • Напрямок зростання. Вертикально зростаючі меланоми набагато більш агресивні і гірше піддаються лікуванню.

Ми готові організувати для вас лікування меланоми в Німеччині. Все, що вам потрібно, це звернутися в компанію Terimed. Ми надаємо всебічну допомогу пацієнтам, які їдуть на лікування за кордон. У комплекс наших послуг входять:

 • консультації та допомога у підборі клініки, виходячи з потреб і фінансових можливостей пацієнта;
 • допомога в професійному перекладі медичних документів на німецьку та з німецької мови;
 • організаційні послуги: переліт і проживання, мовна підтримка, оформлення документів.

Якщо у вас виникли підозри щодо стану ваших родимок, не зволікайте, звертайтеся до нас! У таких питаннях час має найбільше значення!