Лікування неходжкінських лімфом

До групи неходжкінських лімфом (НХЛ) входить більше 30 подібних за симптоматикою захворювань, які не мають характеристик хвороби Ходжкіна.

90% випадків раку лімфатичної системи неходжкінського типу виявлено у людей зрілого та похилого віку. Ризик захворіти підвищується з роками, а пік захворюваності припадає на 60-70 років.

Якими бувають неходжкінські лімфоми?

Існує відразу кілька класифікацій неходжкінських лімфом. Найбільш зручною вважається класифікація ВООЗ, яка розділяє пухлини в залежності від типу клітин, з яких вони були утворені: В-клітин і Т-клітини лімфи.

В-клітинні лімфоми

Дифузна В-великоклітинна НХЛ. Зустрічається найчастіше (31% від загального числа) у літніх людей віком за 60. Рак поширюється досить швидко. При своєчасному виявленні сприятливий прогноз можливий в 40-50% випадків.Неходжскинские лимфомы

Фолікулярна НХЛ, діагностується порівняно рідше. Клінічна картина схожа з дифузійною, проте пухлина розвивається значно повільніше і шанс одужати набагато вищий – 60-70%. Також в основному вражає людей похилого віку. Без необхідної хіміотерапії фолікулярна лімфома може перерости в швидкозростаючу дифузну.

Хронічний лімфоцитарний лейкоз (дрібноклітинна лімфоцитарна НХЛ). На цей вид злоякісного новоутворення припадає лише 7% випадків. Тривалість життя хворого з моменту утворення патологічних клітин не більше 10 років.

Неходжкінська лімфома з клітин мантійної зони (6%). Основна група ризику – чоловіки після 60-ти. Пухлина прогресує повільно, але прогноз дуже несприятливий – лише 20% хворих долають 5-річний рубіж виживання.

Екстранодальна В-клітинна НХЛ маргінальної зони (MALT-лімфома). Частота захворювання не більше 8% від загального числа. Вона вражає людей пенсійного віку (після 60ти). Найчастіше локалізується в лімфовузлах шлунка. Практично повністю виліковна на ранніх стадіях.

Нодальна В-клітинна НХЛ маргінальної зони (2%). Рак прогресує дуже повільно і на ранніх стадіях може бути повністю виліковний.

Первинна медіастінальна В-клітинна НХЛ (2%) утворюється в лімфовузлах грудини, характеризується швидким розвитком. Більш схильні до хвороби молоді жінки 20-30 років. Ефективність терапії становить 50%.

Лімфома Беркітта (2%). У 90% випадків виникає у молодих чоловіків близько 30 років. Пухлина росте дуже швидко. Інтенсивна хіміотерапія дає позитивний результат лише в 50% випадків.

Лімфоплазмоцитарна НХЛ (макроглобулінемія Вальденстрема). Зустрічається дуже рідко (всього 1%), повністю вилікувати її неможливо. Проте, більшість хворих живуть більше 5 років.

Первинна НХЛ центральної нервової системи. Хвороба вражає головний і спинний мозок, раніше вважалася дуже рідкісною, але зараз часто діагностується у хворих на СНІД. 30% хворих мають тривалість життя 5 і більше років.

Т-клітинні лімфоми

Т-лімфобласна НХЛ/ лейкоз із клітин-попередників (2%). Цікавий факт: якщо кількість ракових клітин в спинному мозку не перевищує 25%, захворювання можна вважати лімфомою. Якщо ж рубіж в 25% пройдено, то ми говоримо про повноцінний лейкоз. Частіше хворіють молоді чоловіки (середній вік 25 років). Співвідношення чоловіків і жінок 75/25. Якщо кістковий мозок не уражений, то прогноз сприятливий, в іншому випадку, відсоток виживання не більше 20%.

Шкірна Т-клітинна НХЛ (грибоподібний мікоз, синдром Сезарі) становить менше 1% від загального числа хвороб цієї групи. Основна вікова група – 50-60 років. На успішність лікування впливає швидкість росту ракових клітин, відсоток виживання коливається від 5 до 58%.

Ангіоімунобласна Т-клітинна НХЛ дуже швидко розвивається і дуже погано піддається терапії.

Екстранодальна Т-клітинна НХЛ зустрічається у всіх вікових групах. Ефективність терапії залежить від ступеня поширення хвороби по лімфатичній системі.

Т-клітинна панікулітоподібна НХЛ підшкірної клітковини. На початкових етапах пухлина розвивається повільно, але з плином часу швидкість її зростання збільшується. Повністю вилікувати неможливо.

Анапластична великоклітинна НХЛ, Т/0-клітинна (2%) часто діагностується у молодих людей. Хіміотерапія дає дуже хороші результати.

Симптоми неходжкінських лімфом

Прояв тих чи інших симптомів багато в чому залежить від того наскільки агресивна лімфома і як швидко вона розвивається. Агресивні форми можуть проявитися раптово і досить яскраво, в той час як уповільнені знаходяться в латентному стані багато місяців. Парадокс полягає в тому, що агресивні новоутворення, як правило, краще піддаються лікуванню.Симптомы неходжскинской лимфомы

Основним симптомом раку лімфатичної системи є запалення лімфовузлів, при цьому діагностується лише їх збільшення, без будь-яких хворобливих відчуттів для пацієнта. Запалення вузлів добре видно на шиї, потилиці, під пахвами. У 50% випадків запальний процес видно лише з одного боку.

Важливо пам’ятати, що хвороба може вражати будь-яку лімфатичну тканину в організмі, тому запалення може спостерігатись в лімфовузлах, які знаходяться біля внутрішніх органів, що призводить до їх здавлювання і збоїв у нормальній роботі. При відсутності медичного втручання, хвороба прогресує, виходячи за межі лімфатичної системи, вражаючи внутрішні органи: печінку, селезінку, кістки і кістковий мозок і навіть центральну нервову систему.

НХЛ будь-якого типу має два специфічних симптоми, які не притаманні хвороби Ходжкіна це:

  1. гіпертермія та набряк обличчя і шиї, які виникають через здавлювання порожнистої вени.
  2. здавлювання сечоводу, що призводить до збоїв в роботі сечостатевої системи: труднощів з природним відтоком сечі і відповідно сечовипусканням.

Приблизно у 15% хворих з агресивними формами пухлини спостерігається ураження кісток і шкіри. При уповільнених лімфомах ці симптоми спостерігаються лише у 7% пацієнтів.

При стисненні легень або черевної порожнини може спостерігатися плевральний випіт або формування асциту.

До неспецифічних ознак відносять: безпричинну втрату ваги, лихоманку, сильне потовиділення ночами, астенію. У деяких випадках спостерігається анемія.

Діагностика неходжкінської лімфоми в Німеччині

Диагностика лимфомы в ГерманииОсновним методом діагностики неходжкінської лімфоми в Німеччині є біопсія тканини, взятої зі збільшених лімфатичних вузлів. Сучасні німецькі лабораторії дозволяють швидко вивчити тканину на наявність патологічних клітин, встановити ступінь їх агресивності, а також безпосередньо визначити тип НХЛ.

У разі отримання позитивних результатів біопсії призначається подальша діагностика за допомогою розширеного аналізу крові, МРТ і КТ, які дозволяють оцінити масштаби поширення захворювання, а також біопсія кісткового мозку для оцінки ступеня його залучення до патологічного процесу.

Обстеження краще робити безпосередньо в Німеччині, оскільки сучасне обладнання дозволяє більш точно диференціювати тип новоутворення і відповідно призначити більш адекватний і ефективний курс терапії. З організацією діагностики та лікування неходжкінської лімфоми у Німеччині допоможе компанія Terimed. Ми підтримуємо контакти з кращими німецькими онкоклініками, тому організовуємо обстеження і консультацію онколога в максимально стислі терміни. Пам’ятайте, в таких питаннях важлива кожна хвилина!

Лікування неходжкінських лімфом в Німеччині

Завдяки використанню сучасних цитастатиків при лікуванні неходжкінських лімфом в Німеччині, за останні 10 років відсоток виживання серед пацієнтів з агресивними формами хвороби суттєво збільшився – до 70-80% (показники повної ремісії) і 65-70% (відсутність рецидивів на наступні 5 років).

Лікування неходжкінської лімфоми суто індивідуальне, оскільки на сьогоднішній день немає сталого алгоритму терапії такого виду пухлин. Крім того, на остаточний вибір того чи іншого курсу лікування впливає: тип захворювання, стадія, ступінь злоякісності і швидкість росту новоутворення, вік, загальний стан здоров’я пацієнта.

Під час проходження курсу терапії за пацієнтом спостерігають відразу кілька фахівців: онколог, гематолог, радіолог, патолог, фахівець з трансплантації стовбурових клітин, дієтолог, фізіотерапевт, психолог. Вони постійно моніторять стан хворого, щоб вчасно відзначити його найменші зміни в кращу або гіршу сторону.

Хіміотерапія

Химиотерапия при лимфомеОсновним методом лікування цієї патології залишається хіміотерапія. Вона спрямована на максимальне знищення ракових клітин і перешкоджання їх подальшому розмноженню.

На ранніх стадіях розвитку пухлин з низькою злоякісністю практикують використання одного препарату (монохіміотерапія). У більш важких або застарілих випадках більш ефективна поліхіміотерапія. Курс терапії і дози препаратів підбираються суто індивідуально, виходячи з клінічної картини пацієнта.

При лікуванні особливо агресивних форм раку лімфатичної системи, коли в патологічний процес залучений головний мозок, практикується введення цитастатиків в спинномозкову рідину (інтратекальна хіміотерапія).

Променева терапія

Опромінення виправдано тільки на ранніх стадіях лімфом низької токсичності і найчастіше комбінується з прийомом лікарських препаратів. Після локальної променевої терапії або оперативного видалення новоутворення у багатьох хворих зберігається повна ремісія протягом більше, ніж 5-10 років.

Таргетная терапія (використання мононоклональних антитіл)

Основний принцип дії мононоклональних антитіл полягає в проникненні через мембрану патологічних клітин і пригніченні їх здатності до розмноження.

Як самостійний метод застосовується на ранніх стадіях розвитку хвороби. Надалі мононоклональні антитіла добре зарекомендували себе в поєднанні з хіміотерапією. Така комбінація значно покращує результати терапії і сприяє більш стійкій ремісії.

Трансплантація стовбурових клітин

Трансплантація стовбурових клітин необхідна в разі застосування високих доз хіміотерапії (при рецидивах). Оскільки висока концентрація цитастатиків може не лише усунути ракові клітини, але і серйозно пошкодити мозок, німецькі лікарі практикують пересадку власних стовбурових клітин пацієнта, взятих до початку інтенсивного лікування.

Прогноз успішного результату лікування

Для оцінки шансів пацієнта на повне одужання використовується своєрідна шкала пухлини. За кожен несприятливий фактор ставиться 1 бал. Якщо в сумі пацієнт набрав до 2х балів, то шанси на позитивний результат лікування дуже високі. Якщо ж результат оцінки від 3-5 балів – терапія може не принести істотних результатів.Консультация онколога

Крім того, на результат лікування впливає тип пухлини, так В-клітинні форми краще піддається медичному впливу, ніж Т-клітинні.

Загальний відсоток успішного лікування раку лімфатичної системи в Німеччині становить 60-70%.

Українські лікарі поставили невтішний діагноз вам або комусь із ваших близьких? Не впадайте у відчай! Можливо, вам зможуть допомогти в одній з німецьких клінік, адже європейська медицина зробила крок далеко вперед. Ті хвороби, які вважалися невиліковними ще 10 років тому успішно лікуються німецькими онкологами.

У практиці нашої роботи нараховуються десятки випадків успішного лікування неходжкінської лімфоми у Німеччині і ми готові допомогти вам подолати цю недугу.

Компанія Terimed є гідом на німецькому ринку медичних послуг. Ми не підписуємо договір про співпрацю з жодною з місцевих клінік, що дозволяє нам бути максимально об’єктивними в підборі медичного закладу саме для вас.

Крім того, ми зробимо все, щоб ваш переліт та перебування в чужій країні були максимально комфортними: організація перельоту і проживання, мовний супровід, візова підтримка, аудит медичних рахунків. Не втрачайте час, звертайтеся до нас!