Лікування раку головного мозку

Тема нашої сьогоднішньої розмови – злоякісні пухлини головного мозку. Патологія, яка зустрічається досить рідко: з 25 тисяч онкохворих тільки у 500 діагностується цей вид захворювання, але це не робить його менш небезпечним.

Основна група ризику – люди похилого віку (втім, в останні роки поріг захворюваності знизився і варто говорити про розвиток цього виду онкології у людей після 40), а також у дітей і підлітків.

Говорячи про пухлини мозку, варто підкреслити, що вони бувають первинні (тобто спочатку виникають в мозку) і вторинні (це метастази раку будь-якого іншого органу в організмі).

Прогнози лікарів щодо цих двох випадків кардинально різні. Успіх лікування первинного раку повністю залежить від того на якій стадії розвитку він був виявлений. В цілому хвороба має досить оптимістичні прогнози. У іншому випадку, справи йтимуть не так добре, оскільки поява метастаз в мозку говорить про значне поширення раку по організму.

Рак головного мозку: симптоми

Симптоми раку головного мозку багато в чому залежать від того, в якому саме відділі утворилася пухлина. Наприклад, ураження лобової частки викликає порушення мови, а новоутворення в області зорового нерва провокують порушення зору. Однак можна виділити і загальні симптоми характерні для всіх видів новоутворень.Сильная головна боль

На ранніх стадіях захворювання проявляються, так звані, локальні симптоми. Як правило, більшість хворих не звертають на них уваги або приписують їх іншим захворюванням. Найчастіше це:

 • зниження чутливості в пальцях рук і ніг, часте відчуття поколювання («мурашки»);
 • фізична слабкість рук і ніг. Причому, ослаблення спостерігається лише з одного боку тіла (ліва рука і нога або права рука і нога);
 • порушення зору: двоїння в очах, «літаючі мушки», іскри, рисочки;
 • порушення слуху;
 • проблеми з координацією;
 • проблеми з пам’яттю, розумінням і запам’ятовуванням нової інформації;
 • зміни в характері: дратівливість, нервозність, без видимої на те причини.

На більш пізніх стадіях (3-4) ознаки захворювання стають яскравішими, це пов’язано з підвищенням внутрішньочерепного тиску. Найчастіше саме на цих етапах хворі звертаються за допомогою до фахівця. Спостерігаються:

 • сильні головні болі, які не вдається надовго заглушити таблетками (проявляється у понад 50% хворих);
 • постійна нудота, яка супроводжується блювотою. Хворобливий стан не пов’язаний з прийомом їжі, а блювота не приносить полегшення;
 • епілептичні припадки;
 • поглиблення проблем із зором.
 • Ознаки раку мозку у маленьких дітей мають свої особливості:
 • підвищена примхливість і дратівливість, викликана головним болем;
 • збільшення розмірів голови;
 • блювота;
 • епізодичне порушення орієнтації;
 • судоми епілептичного характеру.

На жаль, близько 30% пухлин у дітей виявляються на пізніх стадіях, коли вже мають місце метастази в ключових відділах нервової системи.

Діагностика пухлини головного мозку в Німеччині

Первинна діагностика пухлини головного мозку в Німеччині здійснюється за допомогою МРТ і КТ. Як правило, використання цих двох методів досить для оцінки стану всіх шарів мозку. На основі отриманих результатів, лікарі роблять висновок про локалізацію і розміри новоутворення, його структуру, а також про вплив ракових клітин на навколишні тканини.Результаты МРТ при раке

Додатково використовується стереотаксична біопсія – взяття невеликого зразка ураженої ділянки органу для визначення типу пухлини і рівня її агресивності.
Для проведення біопсії використовують стереотаксичну раму або ж систему нейронавігації. Обидва методи не несуть ніякої небезпеки для здоров’я пацієнта і широко використовуються у всіх європейських клініках.

У поодиноких випадках німецькі лікарі можуть вдатися до однофотонної емісійної комп’ютерної томографії (ОФЕКТ) і магнітної енцефалографії (МЕГ).

Діагностика раку головного мозку в Німеччині доступна не лише для німецьких громадян, але і для іноземців, зокрема українців, які хочуть перевірити стан свого здоров’я або підтвердити діагноз, поставлений на батьківщині. Зробити це досить просто – потрібно звернутися до одного з медичних гідів, таких як компанія Terimed.

Ми вже багато років займаємося організацією медичних поїздок з України, для проходження діагностики та лікування онкологічних захворювань в німецьких клініках відповідного профілю. Весь процес вже налагоджений до дрібниць, тож вам не доведеться ні про що турбуватися. Якщо ж ви просто хочете перевірити поставлений діагноз ще раз, ми можемо переслати ваші медичні висновки і результати аналізів в одну з клінік і отримати відповідь кваліфікованого медичного консиліуму всього за кілька днів. Звертайтеся, ми завжди готові допомогти!

Лікування раку головного мозку в Німеччині

Сьогодні для лікування пухлини головного мозку в Німеччині використовується безліч ефективних методів. Примітно, що вони можуть бути застосовані як для злоякісних, так і для доброякісних новоутворень (за винятком хіміотерапії). Різниця в тому, що другі набагато краще піддаються терапії і практично не мають рецидивів.

Результати лікування раку головного мозку в Німеччині досягли майже неймовірних висот – близько 70% хворих позбавляються від новоутворень і мають дуже хороші показники 5-річного виживання. На жаль, для України це поки недосяжна висота, оскільки нашій країні не вистачає фінансування, відповідного обладнання і медикаментів для терапії таких хворих.

Отже, розберемо по порядку основні методи терапії новоутворень цього типу.

Хірургічне втручання

Операция на головном мозгеОперація як і раніше вважається золотим стандартом лікування пухлини головного мозку в Німеччині. Під час хірургічного втручання використовуються спеціалізовані мікроскопи, які дозволяють робити мінімальні, практично ювелірні розрізи, уникаючи сильної травматизації мозку. Крім того, німецькі хірурги використовують, так звані, викликані потенціали. З їх допомогою оцінюється роль кожної окремої ділянки мозку, а також можливі наслідки його пошкодження.

Однак далеко не всі новоутворення є операбельними. Хірургічне втручання з розкриттям черепної коробки неможливе, якщо пухлина розміщена занадто глибоко в мозковій структурі або ж зачіпає життєво важливі відділи. У такому випадку використовуються інші менш радикальні методи.

Променева терапія

Променева терапія широко використовується для знищення залишкових ракових клітин, які не були видалені під час операції. Вона також застосовується в комбінації з медикаментозною терапією, коли хірургічне втручання неможливе. Для спрямованого опромінення хворої ділянки використовуються гамма-промені.

Хіміотерапія

Хіміотерапія при раку мозку часто застосовується в комбінації з іншими методами терапії. Оскільки самі медикаментозні препарати не завжди можуть пройти гематоенцефалічний бар’єр і здійснити істотний вплив на злоякісне новоутворення.

Щоб визначити доцільність хіміотерапії, перед прийомом цитастатиків проводиться стереотаксична біопсія, що дозволяє оцінити чутливість ракових клітин до тієї чи іншої групи лікарських препаратів.

В організм цитостатики можуть вводитися різними способами:

 • внутрішньовенно або преорально;
 • регіонарно. Препарат вводиться в судини, розташовані навколо новоутворення
 • інтерстиціально. Ліки вводиться безпосередньо в тканину пухлини.

Тип введення визначає лікар-онколог, виходячи з клінічної картини хворого.

Використання гамма-ножа

Лікування раку головного мозку гамма-ножем – найновіший напрямок в терапії онкозахворювань. Німеччина однією з перших почала широко використовувати саме цей метод, досягши приголомшливих результатів.Использование гамма-ножа

Гамма-ніж дозволяє цілеспрямовано і максимально точно впливати на пухлину концентрованим гамма-випромінюванням, при цьому, практично не зачіпаючи здорові клітини. Крім того, він не вимагає загальної анестезії і розтину черепної коробки, може застосовуватися в лікуванні як дорослих, так і дітей.

Гамма-ніж можна використовувати для видалення таких типів новоутворень як: менінгіома, невринома трійчастого нерва, аденома гіпофіза, АВ-мальформації, метастази інших органів. Щоправда, є і свої обмеження – пухлина не повинна перевищувати 3,5 см.

Сьогодні організувати лікування пухлини головного мозку в Німеччині досить просто. Цим кожен день займається компанія Terimed. Ми готові допомогти і вам! Все, що потрібно від вас – це надати особисту медичну документацію (дані обстеження і проведеного лікування, якщо таке мало місце). І вже за кілька днів ви отримаєте всю необхідну інформацію про клініку, методикою терапії та вартість лікування.

Ми також організуємо вашу поїздку в Німеччину, домовимося про терапію, забезпечимо постійним перекладачем, для зручності комунікації з лікарями. Зателефонуйте і дізнайтеся деталі прямо зараз. Пам’ятайте, дорога кожна хвилина!