Лікування раку грудей

Як стверджує ВООЗ, від раку грудей не застрахований ніхто! До групи ризику входять молоді дівчата і жінки у віці від 15 до 65 років. Щорічно в світі діагностується понад 1 млн. випадків захворювання (це 16% від загального числа онкозахворювань). Саме цей вид раку стоїть на 2-му місці за смертністю серед жінок з онкологією.

Однак не варто сприймати діагноз «рак молочної залози» як вирок, насправді це захворювання успішно лікуватися як за кордоном, наприклад, в Німеччині, так і в нашій країні. Все залежить від того, наскільки швидко ви забили на сполох!

Так, згідно статистики німецьких клінік, при своєчасному виявленні пухлини, позитивний результат гарантований в 75-85% випадків.

Складність полягає в тому, що на відміну від розвинених країн, де щорічна діагностика – це норма, наші жінки, чомусь, бояться лікарів і керуються правилом: «менше знаєш – краще спиш». У підсумку, коли симптоми хвороби ігнорувати вже не можна, вони стрімголов мчать на прийом до лікаря і з повними жаху очима просять його допомогти.

Можливо ви в групі ризику…

Спровокувати появу пухлини може одразу кілька факторів або їх комбінацій. Разом з тим, навіть наявність більшості факторів не гарантує появу хвороби. Ось чому важливо проходити постійну діагностику.

Отже, про фактори:Рак груди

 • спадковість, особливо близька (мама, бабусі), підвищує ризик розвитку захворювання в рази;
 • високий рівень вмісту естрогенів в крові, а також синтетичних гормонів, які вживають для відстрочки менопаузи;
 • занадто ранній або занадто пізній початок менструації, постійні збої циклу;
 • наявність хоча б одного аборту;
 • відсутність пологів і лактації;
 • пізнє народження першої дитини;
 • порушення нормального функціонування залоз внутрішньої секреції (зокрема, щитовидної);
 • пізнє настання менопаузи;
 • наявність таких хвороб, як атеросклероз, ожиріння, гіпертонія, цукровий діабет;
 • наявність в анамнезі таких захворювань, як внутрішньопротокова папілома, вузлова мастопатія.

Симптоми раку грудей

Варто відзначити, що на ранніх стадіях симптоми раку молочної залози практично ніяк не проявляються, і діагностувати розвиток новоутворення можна лише за допомогою мамографії або УЗД.

Втім, згідно статистики, в 70% випадків жінки самостійно виявляють наявність у себе пухлини.

Що має вас насторожити?

 • змінилася форма і розмір грудей;
 • змінився колір шкіри: синюшність, почервоніння. Стали більш чітко видно підшкірні вени і капіляри;
 • нерівність шкіри на грудях: помітні горбики або впадинки, так званий «ефект лимонної кірки»;
 • шкірний зуд;
 • не сильні стійкі болі в грудях, що не залежать від менструального циклу;
 • постійно втягнутий або ерозорований сосок;
 • з’явилися виділення з соска, частіше безбарвні або кров’янисті.

Стадії раку молочної залози

Як і у випадку з іншими онкозахворюваннями, пухлина в грудях розвивається поступово, проходячи кілька стадій.Стадии рака груди

 • 0 стадія – пухлина чітко локалізована в залозі і не поширюється далі.
 • I стадія. Діаметр новоутворення досягає 2 см, але хвороба поки не зачіпає навколишні тканини і лімфатичні вузли.
 • II А стадія. Існують два потенційні сценарії розвитку хвороби: 1. Розмір новоутворення до 2 см, є метастази в найближчих лімфовузлах; 2. Розмір новоутворення коливається від 2 до 5 см, але лімфатичні вузли не зачеплені.
 • II В стадія. Подальший розвиток також відбувається за двома сценаріями. 1. Розмір пухлини перевищує 5 см, але вона чітко локалізована і не має метастаз. 2. Діаметр пухлини 2-5 см, регіональні лімфатичні вузли уражені.
 • III A стадія. Локальне поширення захворювання. Немає чітких меж щодо розміру ракової пухлини. Метастази виявлені в лімфатичних вузлах, спаяних між собою або з навколишніми тканинами.
 • III B стадія. Рак поширився за межі грудей: шкіра, грудна клітка, внутрішні грудні лімфовузли. Розмір новоутворення не обмежений.
 • III З стадія. Пухлина будь-яких розмірів, метастази виявлені по всьому організму.
 • Стадія IV. Розмір новоутворення не обмежений, має віддалені метастази.

Прогнози для хворого, виходячи зі стадії розвитку хвороби.

 • I стадія – у разі своєчасного виявлення, повне одужання гарантовано в 90% випадків;
 • II стадія – в 60%;
 • III стадія – 40%;
 • IV – 25%.

Діагностика раку молочної залози в Німеччині

Як і в нашій країні, для діагностики раку молочної залози в Німеччині використовують мамографію і УЗД, рідше МРТ.Диагностика рака груди

Діагностика починається з огляду мамолога, який оцінює стан молочних залоз, їх симетричність, стан сосків і шкіри навколо них. У разі виникнення підозр, пацієнтку відправляють на більш докладне обстеження.

 • Мамографія (традиційна або цифрова). За допомогою мамографа робляться докладні рентгенівські знімки грудей в кількох проекціях, потім оцінюється структура і зміни в тканині залози.
 • УЗД – метод дозволяє оцінити стан новоутворення та прилеглих регіонарних лімфатичних вузлів.
 • МРТ необхідна для найбільш ретельної оцінки стану пухлини, кровоносних судин, які її живлять, оточуючих м’яких тканин і лімфовузлів.
 • Біопсія проводитися, якщо доведено наявність пухлини і необхідно оцінити її природу (доброякісна або злоякісна). Для цього береться тканина з ураженої ділянки і проводиться подальший її аналіз.

Якщо у вас немає можливості приїхати в Німеччину на діагностику або ви хочете підтвердити діагноз до того, як приїдете на лікування, ви можете передати результати українського обстеження в одну з клінік Німеччини. Допоможе вам в цьому компанія Terimed.

Ми надаємо посередницькі послуги між провідними клініками Німеччини та пацієнтами з України. У перелік послуг входить також переклад і передача вашої історії хвороби в одну з німецьких онкоклінік, а також надання результатів лікарського консиліуму. Вся процедура займе не більше 2-3х днів!

Рак молочної залози: лікування

Обследование маммологаВибір варіанту лікування раку молочної залози в Німеччині залежить від багатьох критеріїв: властивостей ракових клітин, наявності метастаз, їх поширеності, наявності/відсутності впливу пухлини на загальний гормональний фон, віку пацієнтки та інше. Всі ці дані визначаються на основі огляду і діагностики.

Після підтвердження діагнозу в обов’язковому порядку збирається лікарський консиліум, який складається з мамолога, радіолога, хіміотерапевта та інших фахівців. В ході обговорення результатів підбирається найбільш сприятливий індивідуальний курс лікування.

Операція

Хірургічне видалення пухлини все ж залишається основним і найбільш ефективним методом лікування. Видалення може бути частковим (зі збереженням молочної залози) і повним. В останньому випадку, німецька медицина може запропонувати непогані варіанти подальшої реконструкції прооперованих грудей. Шанси зберегти груди збільшуються, якщо новоутворення в діаметрі не більше 2 см, немає запалення, хвороба не торкнулась сосків, молочних протоків і лімфовузлів.

На сьогоднішній день в Німеччині повне видалення молочної залози практикується вкрай рідко, лише в особливо важких випадках, коли інші варіанти вже неможливі. Органозберігаючі операції переважають у 2\3 випадків.

Ще на етапі планування лікарі намагаються мінімізувати шкоду від операції і зберегти можливість відновлення грудей. Нерідко для зменшення пухлини, перед видаленням пацієнтка проходить курс хіміотерапії і опромінення.

Променева терапія

Променеве лікування раку молочної залози в Німеччині – другий базовий метод терапії. Опромінення може застосовуватися до операції (для зменшення розміру пухлини) і після неї (для знищення залишкових ракових клітин).

В останні роки німецькі клініки все частіше почали застосовувати метод IORT (інтраопераційна рентгенотерапія). Ця методика передбачає точкове опромінення осередку розвитку пухлини, безпосередньо під час операції. Багаторічні спостереження за хворими, які пройшли подібну терапію, показує, що вдалося знизити випадки рецидиву на 98%.

Гормональне лікування

Гормональне лікування рекомендовано в ¾ випадках раку грудей, коли в патологічних клітинах міститься велика кількість жіночих гормонів і розвиток пухлини впливає на загальний гормональний фон організму. Подібні патологічні осередки лікують за допомогою медикаментозних засобів, що викликають штучний клімакс і зниження вироблення естрогену.

Хіміотерапія

Хіміотерапевтичне лікування – це прийом препаратів (цитостатиків), які пригнічують ріст і поширення злоякісних клітин. Курс хіміотерапії проходять перед операцією і після неї, для запобігання можливих рецидивів. Комбінації хіміопрепаратів суто індивідуальні.

Реконструкція грудей в Німеччині

Реконструкція грудей необхідна при повному або частковому видаленні молочної залози. В такому випадку, в просвіт між м’язами або під шкіру поміщається спеціальний протез, після чого здійснюється відновлення ареолу і соска. Відновлювальна операція проводиться відразу ж після видалення залози. Така трансплантація максимально зберігає форму і об’єм грудей, в результаті дозволяє жінці відчувати себе повноцінною.

Вибір клініки в Німеччині

Оптимальний варіант клініки, яка буде відповідати всім необхідним вимогам, вам допоможе підібрати компанія Terimed. Ми надаємо допомогу в організації лікування раку грудей в клініках Німеччини. Багаторічний досвід дозволяє нам обирати лише серед медичних установ, які добре себе зарекомендували і можуть забезпечити наших клієнтів медичною допомогою європейського рівня.

Ми беремо на себе вирішення всіх питань. Організаційних: оформлення віз, переліт, поселення і подальший супровід пацієнта. Медичних: постійна підтримка зв’язку з лікарями, ще до вашого перельоту і допомога в спілкуванні вже на місці.

Дуже важливо, що німецькі лікарі здійснюють не лише лікування, але і подальшу післяопераційну реабілітацію, яка включає: компресійну терапію, метаболічне лікування, ЛФК та ін., а також підбір, екзопротезів грудей та  спеціальної білизни, уроки їх використання.

Звертайтеся, ми завжди готові допомогти вам повернути здоров’я!