Лікування раку матки

Невтішна статистика по раку матки говорить про те, що захворювання діагностується у 11 жінок з 500. Загальна кількість захворюваності: 142000 випадків на рік (що переміщує хворобу на 4 місце за поширеністю, після раку молочної залози, шкіри і травного тракту). Основна група ризику – жінки від 40 до 60 років.

Найчастіше зустрічається аденокарцинома матки (70% випадків), найбільш рідкісною формою вважається саркома.

Передраковими станами також вважаються ерозії шийки матки, кондиломи, ендометрити, ендоцервіцити.Развитие рака маки

Прогноз 5-річного виживання пацієнта повністю залежить від стадії, на якій захворювання було виявлено:

 • I стадія – 95-97%;
 • II стадія – 70-75%;
 • III стадія – 40-45%;
 • IV стадія – 9%.

У разі рецидиву, після хірургічного лікування у 25% випадків досить повторного опромінення. Однак, якщо виявлені метастази, повністю усунути їх вдається вкрай рідко, а ефект від лікування суто індивідуальний і нетривалий.

Причини виникнення і розвитку хвороби:

 • високий рівень жіночих гормонів;
 • пізнє настання менопаузи;
 • ранній початок статевого життя і безладні статеві зв’язки;
 • ранній початок менструації;
 • ожиріння;
 • дисбаланс гормонів;
 • вивернуте положення шийки, дисплазія при вірусному ураженні, поліпи на слизовій оболонці.

Стадії раку

 • 0 стадія – патологічні клітини виявлені на поверхні слизової оболонки внутрішнього шару матки. У лікарській термінології патологія носить назву карцинома матки in situ.
 • I стадія – спостерігається проростання злоякісного новоутворення в ендометрій або міометрій.
 • II стадія – уражається шийка матки.
 • III стадія – проростання пухлини через всі шари матки, а також сусідні органи: піхву, лімфовузли.
 • IV стадія – виявлені метастази в кишечнику, легенях, печінці, кістках.

Симптоми раку матки

Увага, рак тіла і шийки матки на ранніх стадіях не має симптомів! Саме тому дуже важливо кожні 6 місяців проходити огляд у гінеколога, який розпізнає хворобу на ранніх стадіях.

Білі. Першою ознакою недуги є білі – це специфічні виділення з піхви. Важливо пам’ятати, що білі можуть бути симптомом інших захворювань, тому не варто впадати в паніку, краще звернутися до фахівця.Боль при раке матки

Характер виділень може бути різним (водянисті, слизисті, зафарбовані кров’ю, без запаху і зловонні), однак у випадку раку вони найчастіше з домішком крові. На пізніх стадіях хвороби, можуть з’явитися гнійні домішки і специфічний неприємний запах.

Кровотечі. Можуть бути як сильними та частими, так і разовими (не враховуючи природного процесу менструації). Частою ознакою є поява кров’яних виділень під час або після сексу (пухлину досить легко пошкодити).

Молоді дівчата часто відзначають зміну характеру місячних – вони стають більш сильними і болючими.

У період менопаузи кров’янисті виділення з піхви майже завжди є ознаками раку.

Біль. Оскільки в піхві і в самому тілі матки практично немає нервових закінчень, біль з’являється вже на пізніх стадіях, коли новоутворення вростає в сусідні тканини і лімфатичні вузли, зокрема в поперековий криж. Тому біль локалізується не внизу живота, а віддає в поперек, пряму кишку, промежину або стегно.

Також часто біль виникає під час статевого акту. Пам’ятайте, больові відчуття в такому випадку не є нормою. Варто звернути на це увагу і відвідати фахівця.

Збільшення лімфатичних вузлів. Як показує практика, лімфатичні вузли реагують на патологічні зміни вже на другій стадії розвитку пухлини. Вони збільшуються і стають болючими.

Супутні хвороби. Часто на тлі розвитку новоутворення з’являються вторинні хвороби статевої системи: цервіцит або кольпіт з усіма характерними симптомами.

Існує ряд інших симптомів захворювання, які з’являються на більш пізніх стадіях, коли найчастіше діагноз вже встановлений.

Діагностика раку матки в Німеччині

При діагностиці раку матки в Німеччині проводяться наступні види обстежень:

 • збір анамнезу;
 • гінекологічний огляд, під час якого лікар може оцінити стан матки, її епітелію, а також прилеглих органів;
 • трансвагінальне УЗД, яке дозволяє оцінити стан внутрішньої порожнини органу і придатків. При наявності новоутворення воно дуже чітко видно на знімку;Осмотр у гинеколога
 • гістероскопія, при якій в піхву пацієнтки вводиться тонка гнучка трубка з прикріпленою камерою. Таким чином, лікар може детально розглянути стан органу і
 • ендометрія;
 • діагностичне вискоблювання – видалення функціонального шару слизової оболонки матки разом з патологічними утвореннями;
 • біопсія – взяття ураженого епітелію для подальшого дослідження і визначення типу пухлини. Зразок зіскоблюється зі стінки матки;
 • діагностична лапароскопія;
 • лабораторні дослідження;
 • КТ;
 • МРТ;
 • ПЕТ-КТ.

Якщо вам потрібно передати результати українського обстеження в одну з профільних клінік Німеччини або пройти комплексне обстеження за кордоном, ви можете звернутися в компанію Terimed. Ми організуємо все максимально швидко, адже ми прекрасно знаємо, що в таких ситуаціях на рахунку буквально кожна хвилина. Наші перекладачі протягом декількох годин перекладуть всі необхідні документи на німецьку мову і відправлять їх у клініку. Такий самий налагоджений механізм роботи дозволяє нам відправити вас на обстеження за кордон в максимально стислі терміни.

Лікування раку матки в Німеччині

Лікування раку матки в Німеччині у 87% випадків передбачає операцію. Ступінь хірургічного втручання залежить від стадії розвитку злоякісного новоутворення. Якщо мова йде про молоду дівчину, то підбирається максимально бережне лікування. У деяких випадках достатньо лише  гормональної або хіміотерапії, проте таке рішення передбачає практично постійний медичний нагляд, оскільки існує реальний ризик рецидиву. Зупинимося на варіантах лікування більш детально.

Операція

Рішення про хірургічне втручання німецькі лікарі приймають спільно з пацієнткою. На нього впливають: розмір пухлини, вік і стан здоров’я жінки, а також її плани щодо наступних вагітностей.Удаление матки

Як основний метод операції найчастіше використовується лапаратомія. При маленьких розмірах пухлини можуть використовуватися бережні варіанти цієї процедури. У деяких випадках можливе проведення вагінальної гістеректомії в профільних гінекологічних клініках Німеччини.

До органозберігаючих видів операції відносять конізацію шийки матки (при ураженні шийки), під час якої проводиться максимальне видалення уражених тканин, а також ретельне обстеження прооперованої ділянки. Ефективність подібного лікування на ранніх стадіях досягає 97%.

Ампутація матки застосовується, якщо інші методи зупинки розвитку новоутворення виявилися неефективні. При цьому може віддалятися лише тіло матки, лише шийка або ж видалення тіла, шийки і придатків матки (операція Вертгейма).

Променева терапія

Променева терапія в Німеччині застосовується у випадку, якщо не буде проводитися операція або її недостатньо. Існує кілька видів опромінення: брахітерапія (контактна променева терапія), зовнішня променева терапія або їх комбінації.

Зовнішня променева терапія. За допомогою спеціалізованого обладнання промені спрямовують на тазову область. Курс лікування становить декілька тижнів. Інтенсивність визначається індивідуально.

Під час брахітерапії невеликий циліндр з радіоактивними речовинами всередині поміщається в піхву. Сеанс триває кілька хвилин і не вимагає госпіталізації пацієнтки. Періодичність – кілька разів на тиждень.

У німецьких клініках практикується попереднє комп’ютерне планування, яке дозволить максимально точно окреслити зони опромінення без шкоди для сусідніх органів і тканин.

Як правило, брахітерапія застосовується перед операцією, а зовнішнє опромінення в післяопераційний період.

Хіміотерапія

Хіміотерапія при лікуванні раку матки в Німеччині може використовуватися в поєднанні з іншими методиками або автономно (наприклад, на IV стадії раку шийки матки). Вона спрямована на зниження ризику повторного розвитку патологічних клітин. Крім того, препарати використовуються у випадках, коли не вдалося видалити пухлину повністю.

Препарати вводяться через вену. Курс лікування циклічний і може проводитися як в клініці, так і амбулаторно.

Гормональна терапія

Гормональна терапія при лікуванні раку матки застосовується не так часто, як інші методики. Показання до застосування даного виду терапії в Німеччині:Консультация врача- гинеколога

 • гормонально чутлива пухлина (її збільшення залежить від наявності в крові тих чи інших гормонів);
 • невеликий розмір пухлини і бажання пацієнтки в майбутньому народжувати;
 • якщо з тих чи інших причин операція неможлива.

Слід зазначити, що гормональна терапія не в змозі усунути захворювання, вона лише уповільнює розвиток ракових клітин.

Вам потрібна допомога в лікуванні онкології за кордоном? Дозвольте нам вже зараз підказати Вам правильний шлях у вирішенні проблем, що з’явились у Вас або Ваших близьких.

Компанія Terimed вже багато років займається організацією лікування наших співвітчизників у Німеччині. Ми організовуємо передачу документів і результатів аналізів в профільну німецьку клініку.

Ми беремо на себе оформлення всіх документів на виїзд (зокрема, медичної візи), організацію вашого комфортного перебування в чужій країні і, звичайно ж, лікування і подальшої реабілітації.

Довірте ваше здоров’я нам, не втрачайте ні хвилини!