Лікування раку підшлункової залози

Рак підшлункової залози або, медичною мовою карцинома, серед онкологічних захворювань травного тракту зустрічається досить рідко, але при цьому він дуже агресивний і швидко розвивається.

Основна група ризику – це люди похилого віку (після 60-ти). За статистикою, чоловіки хворіють частіше за жінок, приблизне співвідношення (1,3-1,5):1.Рак поджелудочной желези

Виділяють кілька підвидів цього захворювання:

 • аденокарцинома (80% випадків);
 • плоскоклітинний рак;
 • ацинарно-клітинний рак;
 • цістаденокарцинома;
 • недиференційований рак.

Розміщення пухлини також має свою специфіку. У 50-60% випадків вона вражає головку органу, в 10% новоутворення розміщено безпосередньо в тілі залози і тільки в 6-8% – в хвості. Повне ураження органу діагностується в 20-35% випадків.

Труднощі діагностики, а також розмитість симптомів призводять до того, що в 80% випадків захворювання діагностується на пізніх стадіях, коли вже є метастази в інших органах.

Середній коефіцієнт виживання після постановки діагнозу в 1й рік – 26%, в перші 5 років – 6%. Якщо пухлина виявлена на ранній стадії і була проведена операція, то коефіцієнт виживання в перші 5 років – 23%.

Коли варто турбуватися…

До групи ризику входять:

 • багаторічні курці (30% випадків карценоми пов’язані з хронічним курінням);
 • люди, які зловживають алкоголем (20%);
 • люди, у яких в родині зустрічалися випадки захворювання (5-10%);
 • хворі на хронічний панкреатит (5%)
 • діабетики (ризик збільшується в 2 рази).

Симптоми раку підшлункової залози

Основна проблема раннього виявлення пухлини полягає в тому, що симптоми проявляються на етапі, коли новоутворення досягло значних розмірів або ж з’явилися метастази в інших органах.

Біль. Цей симптом зустрічається в 70-85% пацієнтів. Біль виникає через здавлювання пухлиною нервових стовбурів. Характер больового синдрому залежить від безпосередньої локалізації пухлини.Желтуха

Рак головки характеризується болем під ребрами і верхній частині брюшини. При локалізації пухлини в тілі залози або хвості біль діагностується в надчеревній області і в лівому, рідше в правому, підребер’ї.

Щодо характеру больового синдрому. Він може локалізуватись в одному місці або ж «віддавати» в інші частини тіла – область між лопатками, хребет, іноді в праву лопатку. Якщо перебіг хвороби ускладнений панкреатитом або новоутворення затискає вірсунгову протоку, з’являються гострі напади болю, що носять оперізуючий характер.

Інтенсивність больового синдрому також може бути різною від постійного тупого і ниючого болю до гострих нападів, які можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин.

Жовтяниця. З’являється у 70-80% хворих. Жовтяниця виникає через «проростання» пухлини в жовчний протік та його здавлювання або закупорки. Також захворювання проявляється, якщо метастази проникають в лімфатичні вузли.

Хвороба розвивається поступово, проте завжди має наростаючий характер. Перебіг жовтяниці можна простежити за зміною кольору шкіри хворого. Спочатку вона має яскраво-жовтий колір з червонуватим відтінком, на пізніх стадіях – зеленувато-жовтий.

Свербіж. Може бути наслідком жовтяниці (через подразнення шкірних рецепторів жовчними кислотами). Однак у деяких хворих він проявляється до жовтяниці. Постійний нав’язливий свербіж може стати причиною безсоння, дратівливості. Нерідко хворі розчісують шкіру до крові.

Зниження маси тіла. Причиною різкого зниження ваги є загальна інтоксикація організму, а також порушення процесів травлення. Як правило, передує появі жовтяниці і свербіння.

Зниження апетиту. Більш, ніж у 50% хворих зникає апетит, з’являється відраза до жирної і м’ясної їжі. Цей симптом поєднується зі швидкою стомлюваністю, слабкістю, нудотою і блювотою. Після їжі виникає відчуття тяжкості, з’являється печія, пронос або навпаки запор.

Стадії розвитку карциноми підшлункової залози

Розрізняють такі стадії розвитку захворювання:

 • 0 стадія. Патологічні клітини поширені тільки в одному шарі залози. Рак не діагностується, оскільки його не видно на знімках.
 •  I стадія. Пухлина знаходиться в межах ураженого органу. Розмір в межах 2 см.
 • II стадія. Патологічні клітини залишають межі залози і поширюються на найближчі лімфовузли
 • III стадія. Збільшується область поширення, ракові клітини зачіпають кровоносні судини і нерви. Однак поки немає метастаз в інших органах.
 • IV стадія. Діагностуються метастази в інших органах і системах організму.

Діагностика раку підшлункової залози в Німеччині

Обстеження в німецьких клініках починається з опитування та огляду хворого, які допоможуть скласти загальну картину захворювання. На ранніх стадіях огляд дає мало інформації. Однак на цьому етапі вже можуть бути збільшені печінка, жовчний міхур і селезінка. На застарілих стадіях карциноми в черевній порожнині починає накопичуватися рідина (асцит).УЗИ поджелудочной железы

 1. Біохімічний аналіз крові
 2. Аналіз дозволяє визначити рівень білірубіну, ферментів: ліпази, амілази, трансамінази: АсАТ, АлАТ, жовчних кислот.
 3. УЗД і рентгенологічні методи
 4. До подібних методів відносять: МРТ, КТ та УЗД, а також комп’ютерну ангіографію та холангіографію. Вони дозволяють побачити розташування пухлини, її розміри і ступінь поширення метастаз.
 5. Біопсія – забір патологічних клітин для аналізу, визначення типу пухлини.

Якщо ви знаходитесь у важкому стані або просто не маєте можливості приїхати на обстеження до Німеччини, ви можете передати результати українських аналізів в одну з німецький клінік через компанію Terimed.

Ми надаємо посередницькі послуги між нашими клієнтами і кращими онкоклініках Німеччини. Надані вами аналізи будуть детально вивчені і, на основі рішення медичного консиліуму, буде призначений оптимальний курс лікування.

Якщо вам необхідна точна діагностика, ефективне лікування раку підшлункової залози в Німеччині, ми готові надати всі необхідні послуги і організувати комфортні для вас умови на час проходження лікування. Просто зв’яжіться з нами, і ми вирішимо всі ваші проблеми!

Лікування раку підшлункової залози в Німеччині

Як вже зазначалося раніше, подібна карцинома найчастіше діагностується вже на пізніх стадіях розвитку (III-IV) у зв’язку з цим операбельними є всього 10-15% пухлин.

Перш, ніж визначитися з курсом лікування раку підшлункової залози, німецькі лікарі визначають чи підлягає пухлина хірургічному втручанню. На основі УЗД або МРТ, виділяють такі її види:

 • Резектабельна (операбельна) пухлина. Іншими словами, вона не поширилася за межі органу і її можна повністю видалити без ризику, що ракові клітини залишаться в організмі.
 • Місцево поширена (нерезектабельна). Є метастази в кровоносних судинах.
 • Метастатична. Є метастази в інших органах.

Операція

Удаление поджелудочной железыЗалежно від того, наскільки поширилися ракові клітини в ураженому органі, можуть проводитися такі види операцій:

Панкреатодуоденектомія (процедура Уиппла). В ході операції видаляється головка залози, жовчний міхур з протоками, частина шлунка і тонкої кишки, окремі ділянки лімфовузлів. Після чого формуються нові схеми травлення.

Дистальна панкреатектомія. Передбачає видалення тіла залози і її хвоста, залишаючи головку.

Тотальна панкреатектомія. Повне видалення органу. На сьогоднішній день проводиться досить рідко.

Після видалення пацієнти довічно приймають препарати, які замінюють травні ферменти, а також інсулін. Однак дуже часто під час операції виявляється, що рак поширився набагато сильніше, ніж показувало обстеження. В такому випадку операція не проводиться.

На пізніх стадіях карциноми, операції спрямовані на полегшення стану хворого. До таких відносять: встановлення анастомозу, холангіопанкреатографію (встановлення катетера), чресшкірну, чреспечінкову холангіографію (встановлення розкриваючого стента). Всі ці процедури покликані покращити відтік жовчі і полегшити загальний стан хворого.

Хіміотерапія і променева терапія

Химиотерапия при раке поджелудочнойНайчастіше променева і хіміотерапія застосовуються комплексно. До операції – для зменшення розміру новоутворення і після операції – для знищення дрібних осередків ракових клітин і перешкоджання повторному розвитку пухлини.

Хіміотерапія також застосовується на пізніх неоперабельних стадіях раку для полегшення стану хворого і продовження його життя.

Так, метастатична форма лікується за допомогою гемцитабіну. Він покращує самопочуття хворого, знижує больовий синдром.

При паліативній формі захворювання до гемцитабіну додається морфій і різного роду антидепресанти.

Як організувати лікування раку підшлункової залози в Німеччині?

Налагодженням контакту і організацією лікування раку підшлункової залози в Німеччині займається компанія Terimed.

Ми не лише займаємося підтримкою зв’язку з німецькими онкологами і передачею ваших аналізів в клініку, але й питаннями вашої поїздки за кордон і організацією терапії.

Для вашого комфорту протягом усього часу перебування в клініці поруч з вами буде перекладач, спрощуючи спілкування з медичним персоналом.

Вас ніщо не буде відволікати від лікування. Ми працюємо вже багато років і тому передбачили все найдрібніші нюанси і ситуації, які можуть виникати під час перебування клієнта в Німеччині.

Не відкладайте своє здоров’я «на потім», зверніться в Terimed вже сьогодні.