Лікування раку прямої кишки

65% усіх злоякісних пухлин травного тракту припадають на пряму кишку. У Німеччині щорічно реєструється 43 000 випадків цього захворювання. В Україні подібний діагноз ставлять в 10-20 випадках на 10000 звернень. Переважно хворіють чоловіки у віці 40-60 років.

Рак прямої кишки досить агресивний, але в 90% випадків цілком виліковний, якщо пацієнт звернувся на ранній стадії хвороби. Якщо рак вже зачепив лімфовузли, успіх лікування падає до позначки 50%.

Ще одна важлива особливість захворювання – це схильність до метастазування. Оскільки пряма кишка має посилене кровопостачання, ракові клітини розносяться по всьому організму в рекордно короткі терміни. Найбільш часто вражаються печінка і легені.

Симптоми раку прямої кишки

На відміну від інших форм раку, карцинома прямої кишки досить швидко виявляє себе. До специфічних симптомів відносять:Рак прямой кишки симптомы

 • зміну зовнішнього вигляду калу;
 • часті закрепи або проноси;
 • кров, гній і слиз в калових масах;
 • кровотечі з прямої кишки;
 • метеоризм;
 • біль внизу живота;
 • зменшення маси тіла і хронічна втома.

Стадії розвитку захворювання

Як уже згадувалося раніше, успішність терапії багато в чому залежить від того, на якій стадії виявлено захворювання.

 • Стадія 0 (Тis N0 M0). На цьому етапі новоутворення має мінімальний розмір. Воно не проявляє симптомів і може виявитися лише під час діагностики. Видаляється хірургічно. Прогноз дуже сприятливий.Стадии рака прямой кишки
 • Стадія I (Т1-2 N0 M0). Ракові клітини не залишають меж верхнього шару слизової оболонки. Відсутні метастази. Дуже важливо пам’ятати, що на цьому етапі симптоми також відсутні. Виявити хворобу можна тільки під час діагностики. Пухлина легко видаляється. Подальший прогноз дуже хороший.
 • Стадія II (Т3-4N0 M0) Відбувається проростання патологічних клітин в слизову оболонку і підслизовий шар кишечника. Однак поки не спостерігається утворення метастаз в регіональних лімфатичних вузлах, ймовірність їх утворення досить низька. Пухлина видаляється хірургічно, в деяких випадках можливе використання хіміотерапії. Імовірність успішного усунення новоутворення дуже висока.
 • Стадія III (Т1-4 N1-2 M0). Уражені м’язовий шар і серозна оболонка, частково зачеплені лімфовузли. Є високий ризик утворення метастаз. Основні методи лікування: хіміо- та променева терапія. Лікарям вдається істотно продовжити життя пацієнта.
 • Стадія IV (Т1-4 N0-2 M1). Виявлено множинні метастази в інших органах і системах. Терапія направлена на максимальне продовження життя пацієнта.

Діагностика раку прямої кишки в Німеччині

Пройти діагностику раку прямої кишки в Німеччині можна досить швидко і без особливих труднощів, навіть якщо ви не є громадянином цієї країни. Крім традиційного збору анамнезу, планове обстеження включає:

 1. Лабораторний аналіз калу на вміст у ньому крові.Диагностика опухоли в толстой кишке
 2. УЗД допомагає оцінити розміри пухлини, виявити метастази в інших органах, розрахувати варіанти і швидкість їх поширення.
 3. Колоноскопія здійснюється за допомогою гнучкого зонда. Він не лише дає можливість детально оглянути пряму кишку, а й дозволяє взяти зразки для біопсії з усіх підозрілих тканин, а також швидко видалити доброякісні поліпи.
 4. Біопсія. Аналіз взятих тканин дозволяє визначити, чи є новоутворення злоякісним, наскільки воно агресивне і як глибоко проросло в навколишні тканини.
 5. Іригоскопія використовується для підтвердження результатів колоноскопії або коли немає можливості використовувати зонд. Суть процедури полягає в тому, що пацієнтові вводиться невелика доза барію, який осідає на стінках кишечника, після чого робиться рентгенограма. Завдяки тому, що барій чутливий до рентгенівського опромінення, можна легко виявити патології кишечника.

Щоб отримати професійний висновок німецьких онкологів не обов’язково їхати в Німеччину. Ви можете переслати всю необхідну документацію через компанію Terimed. Ви лише пересилаєте нам результати вашого українського обстеження, все інше робимо ми! Наші фахівці зв’язуються з профільною німецькою клінікою та передають їм документи, після чого медичний консиліум виносить своє рішення, яке ми передаємо його вам. Все це займе не більше 2-3х днів.

Лікування раку прямої кишки в Німеччині

Онкологія відноситься до тих областей медицини, які особливо активно розвиваються в останні роки в Німеччині. Щорічно німецькі онкоцентри приймають сотні хворих з країн ближнього і далекого зарубіжжя. На сьогоднішній день в Німеччині понад 200 вузькопрофільних клінік, які займаються суто лікуванням раку товстої і прямої кишки.

Хірургічне втручання

Лечение рака прямой кишкиВидалення новоутворення на сьогоднішній день є основним методом лікування раку прямої кишки в Німеччині і в усьому світі. Якщо патологія виявлена на ранній стадії розвитку, німецькі лікарі використовують малотравматичний метод – ендоскопію (тобто без відкритої операції на брюшині). На жаль, такі випадки досить рідкісні. Найчастіше, щоб зупинити прогресування хвороби необхідно додаткове хірургічне втручання.

В ході операції, крім безпосередньо новоутворення, видаляється навколишня жирова тканина, великі ділянки кишечника і сусідні лімфовузли (якщо там є метастази). Крім того, перев’язуються кровоносні судини в зоні пухлини, щоб запобігти подальшому поширенню ракових клітин.

Також в практиці німецьких лікарів мають місце, так звані паліативні операції, основна мета яких полегшити стан хворого (IV стадія раку). Під час хірургічного втручання видаляються великі метастази на печінці і легенях, а також відновлюється прохідність травного тракту. Як показує практика, це істотно продовжує життя 25% пацієнтів з пізніми формами раку кишки (більш ніж на 10 років).

Променева і хіміотерапія

Через високу агресивність пухлини, хіміотерапія та опромінення в поєднанні з оперативним лікуванням нерідко застосовуються вже на другій стадії розвитку новоутворення (в 75% випадків). Комбінація препаратів для кожного конкретного випадку, їх дозування і тривалість лікування залежать від стадії раку і загального стану хворого.

Так, медикаментозне лікування застосовується безпосередньо перед операцією для зменшення розмірів пухлини. Крім того, вже розроблено нові методи терапії, що спрямовані на блокування зростання новоутворення, а також підтримання імунітету хворого.Химиотерапия при раке прямой кишки

У разі, коли діагностовано широке поширення метастаз, хіміотерапія залишається основним методом лікування (операція вже не має сенсу через залучення великої кількості внутрішніх органів).

Сьогодні в Німеччині розроблені нові схеми хіміотерапії, в доповнення до стандартних протипухлинних препаратів призначаються новітні лікарські засоби, такі, як медикаменти, що цілеспрямовано блокують ріст судин пухлини, і засоби імунотерапії.

Променева терапія призначається в індивідуальному порядку з урахуванням розмірів новоутворення, його чутливості до опромінення, стану хворого.

Німецькі клініки одними з перших почали застосовувати методику селективної внутрішньої радіотерапії (SIRT) для усунення метастаз пухлини. Це малоінвазивний метод, який дозволяє вводити радіоактивні кульки через спеціальний катетер в печінковій артерії, тим самим руйнуючи пухлину зсередини.

Методику селективної внутрішньої радіотерапії використовують після основного курсу хіміотерапії. У Німеччині вже зареєстровані випадки затримки подальшого зростання злоякісної пухлини після проходження SIRT.

Як приїхати на лікування раку в Німеччину?

Допомогти в лікуванні раку прямої кишки за кордоном готова компанія Terimed. Для того, щоб розпочати співпрацю з нами, вам необхідно вислати результати свого обстеження в Україні.

Після перекладу документів на німецьку мову (послуга оплачується окремо), ми зв’язуємося з профільною клінікою в Німеччині, де ваші аналізи детально вивчать і запропонують свою програму лікування, а також підрахують точну його вартість.

Якщо ви готові почати лікування, вам висилається кошторис на послуги. Ви можете оплатити їх відразу або ж по прибуттю в клініку. Після цього, ми надішлемо Вам оригінал запрошення і супровідний лист для відкриття медичної візи і домовимося про дати приїзду в Німеччину.

Тривалість і вартість лікування буде залежати від діагнозу, стадії захворювання, його агресивності, загального стану вашого організму. Після завершення лікування раку прямої кишки в Німеччині, вам будуть надані медичні рекомендації і призначені дати контрольних обстежень.

Ми готові взяти на себе обов’язки по організації вашого проживання в Німеччині, підтримці контактів з Вашим лікарем в Україні. При необхідності, ми забезпечимо вас всіма необхідними медикаментами, які ви зможете взяти в Україну.

Звертайтеся до нас, ми зробимо все, щоб ви повернулися додому здоровим!