Лікування раку щитовидної залози

Рак щитовидної залози (ЩЗ) зустрічається досить рідко. Всього 5% виявлених вузлів в щитовидній залозі є злоякісними. На поширеність також впливає тип захворювання. Найчастіше зустрічається папілярна карцинома (76-85%), далі за ступенем частоти діагностується фолікулярна карцинома (10-15%). Досить рідкісними є медулярна карцинома (4-5%) і плоскоклітинний анапластичний рак (максимум 1%). Успіх лікування залежить від типу хвороби і стадії, на якій вона була виявлена.

Як розпізнати рак щитовидної залози?

Важливо пам’ятати, що рак щитовидної залози не має специфічних симптомів. У більшості випадків перші стадії ніяк себе не проявляють і якщо виявляються, то випадково, в ході планової діагностики.СимптомыСимптомы рака щитовидной железы

На більш пізніх стадіях можуть з’явитися такі ознаки:

 • ущільнення на шиї, яке видно візуально. Воно може бути статичним або збільшуватися з часом. На дотик ущільнення і вузлики еластичні, а якщо пухлина досягла великих розмірів, то щільні;
 • відчуття грудки в горлі. Спочатку лише під час їжі, потім постійно. Крім дискомфорту воно ніяких проблем не приносить
 • ускладнення при ковтанні, тісно пов’язане з попередньою ознакою і каже про те, що залоза істотно збільшилася в розмірах;
 • збільшення лімфовузлів на шиї;
 • біль в шиї, який іноді може віддавати у вухо;
 • зміна тембру голосу без видимих на те причин (застуди, лорінгіту);
 • кашель, який не має вірусної або бактеріальної природи.

Окремо варто згадати медулярний тип пухлини. Оскільки цей тип захворювання може впливати на гормональний фон організму, до перерахованих симптомів додаються: поява припливів, відчуття тиску в шиї, різке зниження рівня кальцію в організмі. Чим швидше прогресує хвороба, тим яскравіше проявляються ці симптоми.

Як бачите, подібні симптоми можна прийняти за прояви інших найбільш поширених хвороб, тому єдиний достовірний спосіб визначити наявність злоякісної пухлини – це пройти медичну діагностику. Пам’ятайте, що раннє виявлення пухлини істотно покращує ваші шанси вийти переможцем у боротьбі за своє життя.

Діагностика раку щитовидної залози в Німеччині

Основна проблема української медицини в тому, що хвороба діагностується на досить пізніх стадіях. Хворі можуть роками відвідувати профільного лікаря, проходити обстеження, і у підсумку – рак стає для них абсолютною несподіванкою.

Діагностика раку щитовидної залози в Німеччині навпаки спрямована на раніше виявлення патології. Пацієнти клінік проходять комплексне обстеження, яке зачіпає фахівців з різних медичних областей і охоплює практично весь організм.

Методи діагностики раку щитовидної залози в Німеччині

 1. Диагностика рака щитовидки

  УЗД. Саме з нього стартує обстеження, особливо якщо необхідно поставити або уточнити діагноз. УЗД не має променевого навантаження, що дає можливість робити його не один раз, а також дозволяє детально розглянути стан ураженого органу. Однак даний метод не визначає: чи є пухлина злоякісною.

 2. Біопсія. Дозволяє отримати підозрілі клітини і дослідити їх природу в лабораторних умовах. Саме цей метод є вирішальним в постановці діагнозу «рак» або ж його спростуванні.
 3. Радіоізотопне сканування залози. Визначає точне місцезнаходження пухлини, а також наявність і ступінь поширення метастаз.
 4. Флюорографія або рентгенографія органів грудної клітини, необхідна для визначення наявності метастаз в легенях або лімфовузлах. Якщо в результаті обстеження вони були виявлені, то пацієнт направляється на МРТ або КТ для уточнення ступеня ураження.
 5. Ларингоскопія або бронхоскопія діагностують характер ураження поворотних нервів. Оглядається гортань, голосові зв’язки і трахея.

Крім того, діагностика включає в себе цілий комплекс гормональних тестів і аналізів крові на онкомаркери.

Сьогодні українцям досить просто отримати консультацію німецьких медиків. Так, посередницьку функцію вже багато років успішно виконує компанія Terimed.

Звернувшись до нас, ви зможете легко і швидко пройти діагностику в одній з кращих клінік Німеччини і практично відразу отримати результат.

Мало того, якщо вам необхідно підтвердити поставлений в Україні діагноз, буде достатньо з нашою допомогою переслати результати діагностики в Німеччину, де їх розглянуть провідні німецькі ендокринологи. Після цього ви зможете прийняти рішення про те, чи варто вирушати на лікування.

Лікування раку щитовидної залози в Німеччині

Німеччина досягла поки недосяжних для інших країн висот в лікуванні патологій ЩЗ. Проводити операції на цьому органі має право лише лікар, який має сертифікат онколога і виконує не менше 100 подібних операцій на рік. Погодьтеся, для нашої країни – це нереальна умова.

Метод лікування завжди визначається виходячи з типу пухлини, її агресивності і швидкості поширення. Однак, лікування раку щитовидної залози в Німеччині переважно хірургічне. Лікарі таке рішення мотивують тим, що це істотно знижує ризик повторного рецидиву, а гормонально-замісна терапія повністю компенсує відсутність ЩЗ, не впливаючи на якість життя пацієнта.

Операція

Прием у врача-эндокринологаІснує кілька методів хірургічного втручання при пухлини щитовидки. На вибір методу передусім впливає поширення метастаз: повне видалення залози, її часткова резекція, фасцільно-футлярна дисекція або видалення клітковини шиї при наявності регіонарних метастаз.

Не варто лякатися. Операція малотравматична і займає всього від 1,5 до 2 годин. Пацієнт в цей час знаходиться під загальним наркозом. На особливу увагу заслуговує той факт, що прямо в ході операції робиться краш-тест на наявність ракових клітин (Schnell Test). Це дозволяє швидко оцінити реальний обсяг операції.

Для відновлення необхідно всього 5-7 днів.

Променева терапія

Застосовується після операції, щоб «добити» дрібні ракові клітини, які могли залишитися після хірургічного втручання. Для цього використовується прицільне опромінення області розміщення пухлини і навколишніх її лімфовузлів.

Хіміотерапія

В цьому випадку широко застосовується лікування радіоактивним йодом. Терапія будуватися на тому, що йод має властивість накопичуватися в щитовидній залозі. Проникаючи в уражений орган, він вибірково знищує клітини пухлини, а потім самостійно розпадається, не приносячи шкоди іншим органам. Хіміотерапія використовується як до, так і після операції.

Замісна гормонотерапія

Передбачає прийом тиреоїдних гормонів, які мають виконувати функції видаленої залози.

Прогнози щодо раку щитовидної залози

У більшості випадків прогноз на лікування щитовидної залози в Німеччині сприятливий. Успіх багато в чому залежить від типу захворювання, а також стадії, на якій хворий звернувся за допомогою.

Згідно з європейською статистикою, загальний відсоток виживання на наступні 5 років у жінок становить 85%, у чоловіків – 74%. У молодих людей більше шансів перемогти хворобу, ніж у літніх.

 

Вид рака щитовидної залози

Прогноз на наступні 5 років (% виживання по стадіям)

Прогноз на наступні 10 років (% виживання)

I

II

III

IV

Загальний відсоток виживання

Папілярний

100%

100%

93%

51%

96% — 97%

93%

Фоликулярний

100%

100%

71%

50%

91%

85%

Медулярний

100%

98%

81%

28%

96% — 97%

75%

Анапластичний

Всегда IV

Менше 5%

Нема даних

Лікування раку щитовидної залози в Німеччині для вас готова організувати компанія Terimed.

Ми беремо на себе всі зобов’язання: від зв’язків з клінікою і передачу німецьким лікарям результатів ваших аналізів до комфортного трансферу в клініку і назад.

За вами буде закріплений особистий медичний консультант, який однаково добре володіє українською, російською та німецькою мовами. Він буде супроводжувати вас від моменту приїзду в клініку і допомагати у вирішенні медичних та організаційних питань. Також на нас покладається повне медичне супроводження після операції і ваше повернення на батьківщину.

Не заволікайте, адже в питаннях лікування пухлини важлива кожна хвилина, звертайтеся!