Лікування раку шлунка

Як свідчить статистика таких розвинених країн світу як Німеччина або США, рак шлунка серед онкозахворювань є 4-м за поширеністю в світі. А за кількістю летальних випадків – займає міцне 2-е місце серед чоловіків (особливу групу ризику становлять чоловіки після 50) і 3-е – серед жінок.

На відміну від сучасних методик діагностики та лікування раку шлунка в Німеччині, українським лікарям часто не вистачає знань і досвіду, щоб діагностувати хворобу на ранніх стадіях. До того ж самі хворі не поспішають звертатися до лікарні з печією або слабкими болями в шлунку.

Рак шлунку: симптоми

Підступність захворювання в тому, що симптоматика наростає поступово, не маючи специфічних ознак. Наприклад, печія, здуття або втрата апетиту можуть бути ознакою цілого переліку захворювань, ніяк не пов’язаних з раком.Опухоль желудка

Єдиною специфічною ознакою на ранніх стадіях є різка зміна смаків у їжі. Наприклад, людина обожнювала каву, а тепер не може її пити або ж повністю пропало бажання їсти м’ясо.

По мірі збільшення пухлини з’являються більш яскраві симптоми раку шлунка:

 • регулярне відчуття здуття живота;
 • часта блювота, особливо, якщо в блювотних масах присутні шматочки не перетравленних продуктів, які пацієнт їв кілька днів тому;
 • чорний дегтеподібний стул і незвичайний кавовий колір блювоти, що свідчить про шлунковому кровотечу;
 • загальне зниження працездатності, хронічна втома, швидкий занепад сил;
 • кров в калі;
 • відчуття розпирання в грудній клітці, можливий тупий біль за грудиною;
 • проблеми при ковтанні. Відчуття наростає поступово: спочатку при прийомі грубої, жорсткої їжі, але з плином часу воно поширюється навіть на ковтання води.

Стадії розвитку онкозахворювання

Як і будь-яке інше онкозахворювання, цей вид раку розвивається поступово і чим раніше він буде діагностований, тим більше шансів на виживання і одужання.

 • 0 стадія. Хвороба вражає тільки слизову шлунку. В такому випадку уражена ділянка видаляється під час операції. Прогноз на одужання становить 90%.
 • 1 стадія. Пухлина глибше «вростає» в слизову і дає метастази в лімфатичні вузли навколо шлунка. Успіх лікування становить 60-80%. Проблема полягає в тому, що на цій стадії хвороба дуже рідко діагностується.
 • 2 стадія. Рак зачіпає м’язи органу. На цій стадії вже є метастази в лімфовузлах. Прогноз виживання на наступні 5 років – 56%.
 • 3 стадія. Хвороба вражає стінки органу і повністю охоплює лімфатичні вузли навколо. 1 з 7 випадків захворювання діагностується саме на цій стадії. Виживання – 15-38%.
 • 4 стадія. У 80% випадків хвороба діагностується саме на цьому етапі. На жаль, виживаність стеж хворих, при такому розкладі, становить всього 5%, оскільки хвороба поширюється не тільки на шлунок, але і на інші органи.

Саме тому важливо вчасно звернутися в профільну клініку для проходження діагностики. Організувати діагностику раку шлунку в Німеччині зможе для вас наша компанія Terimed. Ви зможете пройти кваліфіковане обстеження в одній з німецьких клінік всього за кілька днів. Детальніше про діагностику читайте у відповідному розділі.

Діагностика раку шлунку в Німеччині

В цьому випадку повністю виправдовує cебе комплексна діагностика, яка дозволить визначити не тільки стадію захворювання, а й масштаб його поширення.Диагностика желудка при раке

Діагностика раку шлунка в Німеччині проводитися за допомогою фіброгастродуоденоскопічного обстеження (ФГДС). Узята під час обстеження тканина дозволить визначити тип пухлини і призначити найбільш ефективне лікування.

Крім того, щоб точно визначити глибину вростання пухлини, в Німеччині використовують УЗД і комп’ютерну томографію (КТ).

Загальне сканування організму (ПЕТ-КТ) необхідно для визначення місцезнаходження метастаз, а також ступеня їх поширення.

Також в обстеження входить: визначення специфічних онкомаркерів в крові, взяття загальних показників крові (еритроцити, лейкоцити, цукор та інші), визначення статусу HER2, капсульна відеоендоскопія, тест на Helicobacter pylori та інші

Обладнання, яке використовуються в клініках Німеччини, більш безпечне і точне, ніж вітчизняні аналоги. А істинно німецька педантичність дозволить максимально точно поставити діагноз і розпочати своєчасне лікування.
Діагностику не обов’язково проходити на базі клініки, часто для постановки діагнозу досить надісланих пацієнтом аналізів, які були зроблені в Україні.

Лікування раку шлунка в Німеччині

Лікування раку шлунка в Німеччині має позитивну динаміку, яка росте з року в рік. Згідно даних статистики, близько 82% пацієнтів німецьких клінік, яким поставили такий діагноз, після проходження лікування повернулися до повноцінного життя.

У Німеччині активно розвивається персоналізована терапія, тобто абсолютно індивідуальне лікування, яке призначається, виходячи з потреб кожного окремо взятого пацієнта. Саме це є одним з основних ключів до одужання хворих.

Операція

На сьогоднішній день основним методом лікування є операція – видалення пухлини.Операция при раке желудка

На ранніх стадіях можливе використання малоінвазивних методик, які дозволяють зберегти орган в цілісності. У Німеччині широко використовується метод гістологічного дослідження зрізів під час операції. Він дозволяє максимально зберегти здорові тканини і знижує ризик розвитку рецидивів.

Якщо пухлина досягла значних розмірів, то операція комбінується з хіміотерапією або радіотерапією. Останні дві спрямовані на зменшення розмірів новоутворення і зниження ризику поширення метастаз. Після операції хіміотерапія необхідна, щоб уникнути рецидиву і для становлення стійкої ремісії.

У випадках, коли медичне обстеження рекомендує повне видалення шлунка. Німецькі лікарі формують біологічний протез з петель кишечника. Після проходження пацієнтом курсу реабілітації ця частина кишечника візьме на себе функції втраченого органу.

Німецькі клініки домоглися значних успіхів в зупинці прогресування раку 4 стадії, зменшення кількості ракових клітин і продовження життя пацієнта в цілому.

Після проведення операції клініка надає медичний супровід хворого, який включає повне обстеження кожні 6 місяців і моніторинг стану пацієнта. Така методика роботи дозволяє запобігти потенційним ускладнення і уникнути повернення хвороби в майбутньому.

Хіміотерапія

Часто комбінується з імунною терапією (біологічне знищення клітин пухлини за допомогою препаратів імунного походження) і радіотерапією для досягнення більш позитивного ефекту від лікування.

Існує кілька видів хіміотерапії при раку шлунка, яка застосовується в Німеччині.

 • неоад’ювантна – застосовується перед хірургічним видаленням пухлини для зменшення її розмірів і зупинки розвитку метастаз;
 • ад’ювантна – застосовується після операції для зниження ризику рецидиву;
 • періопераційна – це комбінація попередніх двох хіміотерапій, проводиться до і після операції;
 • паліативна – проводиться на пізніх стадіях хвороби, для продовження і підвищення якості життя пацієнта.

Променева терапія

Променева терапія в Німеччині застосовується, якщо виявлена пухлина є не операбельною або погано піддається хіміотерапії. Опромінення проводиться в профільних клініках на сучасному обладнанні, що дозволяє істотно зменшити побічні ефекти і полегшити стан хворого.

Як потрапити на лікування до Німеччини?

На сьогоднішній день українці можуть легко пройти лікування в Німеччині. Однією з фірм, яка організовує трансфер пацієнта і лікування раку за кордоном є Terimed. Наша компанія знаходиться в Німеччині, що дає можливість нам безпосередньо працювати з німецькими онкологічними клініками. Разом з тим наші співробітники чудово розуміють українську і російську мову, що дозволяє уникнути мовного бар’єру між нашими клієнтами і лікарями клініки.
Ми швидко і професійно організуємо вам консультацію лікарів провідних клінік і відправимо на лікування за кордон.

З нашою допомогою ви зможете уникнути неприємних сюрпризів під час поїздки і перебування в клініці, з вами постійно буде працювати наш перекладач, який допоможе уникнути проблем у спілкуванні. Ми підберемо для вас профільну клініку з найкращими рекомендаціями і оптимальними цінами.
Ви отримаєте кваліфіковану медичну допомогу, яка, на жаль, поки недоступна в нашій країні, а разом з нею і шанс позбутися від хвороби, істотно продовжити життя і поліпшити свій стан. Після операції клініка веде постійний медичний супровід пацієнта, яке включає повну діагностику організму кожні півроку. Німецькі лікарі часом творять справжні чудеса! Звертайтеся до нас!